Członkowie Salonu: Maria Anto

Rafał Redeł Salonlitart

 30 czerwca 2004    22:05

MARIA ANTO mieszka i pracuje na warszawskim Żoliborzu. Studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, w pracowniach profesorów Stefana Płużańskiego i Michała Byliny. Dyplom 62 rok. Około 60 wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie, udział w około 250 wystawach zbiorowych: ogólnopolskich, Współczesnej Sztuki Polskiej za granicą i w wystawach międzynarodowych. Prace w muzeach w Polsce m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, a także zagranicznych np. Muzeum Sztuki Współczesnej w Sztokholmie, oraz w zbiorach miejskich i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Ważniejsze nagrody: Nagroda Główna Antoniana Internazionale Padwa 1964, Grand Prix Monaco 1967, Nagroda Specjalna ? Barcelona 1972, Grand Prix na II Triennale Sztuki Metaforycznej Łódź 1978, Nagroda na III Triennale Autoportretu ? Radom 2000, Nagroda Łódź Ziemia Obiecana ? Łódź 2003.

Od 10 lat bierze regularny udział w wielu aukcjach charytatywnych.

KONTAKT:
MARIA ANTO
ul. Karpińskiego 12
01-609 Warszawa
tel. 839-73-53

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry