Będzie bezpieczniej?

Paweł Pniewski POMarki

 4 listopada 2011    00:44

Zakręt na granicy Marek i Białołęki (ul. Kościuszki/ ul.Lewandów) to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc dla pieszych, po którym poruszają się markowianie. Po mareckiej stronie aż do granicy z Warszawą ciągnie się chodnik wykonany z kostki brukowej oraz latarnie. Następnie równo z tablicą informacyjną z przekreśloną nazwą Marki zaczyna się pas ziemi niczyjej. Na odcinku pomiędzy Markami a ulicą Oknicką po stronie Białołęki nie ma ani chodnika, ani latarni, dodatkowo jako, że jest to teren niezabudowany bardzo często pojawia się tam mgła utrudniająca widoczność kierowcom. Ponadto nieoświetlony fragment drogi znajduje się na zakręcie co w jeszcze większym stopniu powoduje zagrożenie dla pieszych.

Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócił się do burmistrza radny Tadeusz Skłodowski na początku 2011 roku. Jak widać od tego momentu nic się nie zmieniło. Na ulicy Lewandów wyremontowano chodnik, jednak wspomniany fragment od ulicy Oknickiej do granicy z Markami pozostał nietknięty. W związku ze skargami mieszkańców Marek w tej sprawie zainterweniować postanowił klub radnych PO w Radzie Miasta Marki.

3 listopada br. burmistrzowi dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy Jackowi Kaznowskiemu przekazane zostało pismo w tej sprawie z prośbą o wykonanie brakującego fragmentu chodnika i latarni w roku bieżącym, bądź zarezerwowanie środków w roku przyszłym w związku z trwającymi pracami nad projektem budżetu na rok 2012. Postulat skierowany został również do wiadomości radnych dzielnicy Białołęka. Żywimy głęboką nadzieję, że nasz wniosek zyska uznanie wśród władz Białołęki i bezpieczeństwo pieszych zostanie na tym odcinku zwiększone w możliwie najkrótszym czasie.

Wniosek Klubu Radnych Platforma Obywatelska RP do burmistrza dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry