Warcabowe Mistrzostwa Mazowsza

Michał Suchecki UKSStruga

 6 listopada 2011    23:18

DSC02371_v1Uczniowski Klub Sportowy "Struga" wraz z Mazowieckim Okręgowym Związkiem Warcabowym po raz drugi zorganizował Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Województwa Mazowieckiego w warcabach klasycznych.

Zawody odbyły się w sobotę 5.11.2011 w Zespole Szkół nr 2 w Markach. Uczestniczyło w nich 35 warcabistów, reprezentujących 5 szkół naszego województwa. Szkoda, że tak mało placówek odpowiedziało na zaproszenie organizatorów. Ale z drugiej strony - niewielka ilość uczestników spowodowała, że mistrzostwa odbyły się w rodzinnej, kameralnej i serdecznej atmosferze, a słodki poczęstunek w postaci drożdżówek ufundowany przez marecką Piekarnię Sobańscy wprowadził zawodników w dobry humor.

Zawodnicy podchodzili do gry z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Opiekunowie mieli okazję do wymiany doświadczeń i rozmów na przeróżne tematy. Wszyscy zgodnie podkreślali doskonałą organizację i profesjonalizm w prowadzeniu zawodów.

Najlepszymi warcabistami naszego województwa okazali się kolejno zawodnicy UKS "Struga": 1) Martin Banaszek, 2) Bogdan Bańkowski, 3) Marta Bańkowska, 4) Ludwika Moczulska, 5) Jakub Broma. Drużynowo zwyciężyli uczniowie SP1 w Słupnie przed SP5 w Markach i SP7 w Wołominie.

Ciekawostką imprezy była na zakończenie symultana warcabowa 7-letniego Kubusia Bromy (5-te miejsce) z opiekunami. Kubuś nie przegrał żadnej partii, wprawiając w podziw dorosłych.

Nagrody indywidualne i drużynowe wręczyła Dyrektor Szkoły Elżbieta Piszcz oraz Wicedyrektor Anna Werelich.

Zawody były współfinansowane przez Urząd Miasta Marki.

Galeria zdjęć

[gallery columns="2"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry