Czy Wydział Komunikacji zawita do Marek?

Paweł Pniewski MSG POMarki Marki2020

 8 listopada 2011    13:38

W ciągu ostatnich lat mieszkańcy Marek korzystający z usług transportu zbiorowego otrzymują coraz szerszy wachlarz możliwości lepszej komunikacji z Warszawą i nie tylko. Powstała pętla autobusowa przy M1, ZTM uruchomił nowe linie kursujące przez Marki. Poza Warszawą markowianie mają możliwość dostania się żółto-czerwonymi autobusami także do Nadmy, Słupna i Radzymina. Uruchomiona została wyczekiwana przez wielu linia nocna. Nie brakowało również małych zmian na lepsze, jak chociażby utworzenie przystanku Fabryczna.

Najwyższy czas, aby teraz usprawnić życie mieszkańcom poruszającym się samochodami, którzy w ciągu ostatnich miesięcy, w związku z budową kanalizacji sanitarnej i rozkopywaniem coraz to nowych ulic, przechodzą w Markach gehennę. Wszyscy doskonale wiemy, że podróż do Wołomina w celu zarejestrowania swojego pojazdu albo odebrania prawa jazdy nie należy do przyjemności. Daleko, tłoczno i wyboiście ? tak w skrócie można opisać wyprawę do Wydziału Komunikacji Starostwa Wołomińskiego. Ale? tak dalej być nie musi!

Dziś, 8 listopada, kluby radnych "O Przyszłość Marek", "Marki 2020" oraz Platforma Obywatelska RP złożyły wniosek do budżetu na 2012 rok w sprawie podjęcia działań zmierzających do utworzenia w Markach filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wołominie. Mamy nadzieję, że zarówno burmistrz, jak i radni powiatu wołomińskiego z przychylnością podejdą do naszego wniosku, a mareccy kierowcy zyskają znaczne udogodnienie, które również usprawni meldowanie się w naszym mieście przez nowych mieszkańców.

Wniosek o utworzenie w Markach filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry