Prezydent: Przypnijcie biało-czerwone kotyliony

Paweł Pniewski

 9 listopada 2011    17:44

kotylionPrezydent w liście do uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce zachęca, aby w przededniu Święta Niepodległości - w dniu 10 listopada - włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, które będą znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty:

Drodzy Nauczyciele!
Drodzy Uczniowie!


Podobnie jak rok temu zwracam się do wszystkich szkół w Polsce przed zbliżającym się Świętem Niepodległości. 11 listopada będziemy wspominać ważny moment odbudowania w 1918 roku niepodległego państwa polskiego. Będziemy też myśleć o wszystkim, co współcześnie udało nam się osiągnąć w wolnej Rzeczypospolitej - w naszym wspólnym domu, o który razem zabiegamy i cieszymy się z jego rozwoju.

Polska łączy nas wszystkich i dlatego 11 listopada to święto wypełnione dobrymi emocjami i pozytywną energią. Święto uśmiechnięte. Święto pozytywnie pojmowanego patriotyzmu, przeżywanego z dumą i radością.

Chciałbym ponownie zaprosić uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby w przededniu Święta Niepodległości - w dniu 10 listopada - włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, które będą znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty. Ja sam spotkam się w Pałacu Prezydenckim z wybranymi szkołami, które wzięły udział w dotychczasowych akcjach "Kotylion na 11 listopada" czy "Majówka z Polską". Będziemy razem przygotowywać biało-czerwone kotyliony. Bardzo proszę, zróbcie to samo w Waszych szkołach i miejscowościach!

Szczególnie zależy mi, aby w tym przedsięwzięciu wzięło udział jak najwięcej szkół, jak najwięcej młodych Polaków. Być może warto zaprosić tego dnia do Waszych klas rodziców, dziadków, a także znane osoby związane z Waszymi placówkami. Wspólne przygotowywanie kotylionów może być sympatyczną zabawą, a jednocześnie autentyczną lekcją patriotyzmu, który łączy i angażuje, bez oficjalnego, patetycznego ceremoniału.

Proszę Was, Drodzy Uczniowie z całej Polski, byście zanieśli te biało-czerwone kotyliony do Waszych domów i wręczyli je także Waszym najbliższym. Przypięte 11 listopada do ubiorów całej rodziny, noszone przez babcię i dziadka, mamę i tatę, córkę i syna - będą świadczyły, że to radosne święto przeżywamy razem, we wspólnocie milionów rodaków w najróżniejszych miejscach naszego kraju.

W dniu 11 listopada też będę nosić taki kotylion, przypnie go także moja żona. Razem z Wami wszystkimi, mieszkańcami całej Polski, będziemy cieszyć się Świętem Niepodległości. Choć listopadowa pogoda bywa zmienna, a czasem pochmurna - my możemy być pewni, że dzień 11 listopada będzie słoneczny. Taki bowiem będzie w naszych sercach, radujących się z niepodległości i osiągnięć naszej Polski.

Niech więc ten biało-czerwony kotylion będzie znakiem pozytywnej energii, naszych nadziei i ambicji, naszej radości z wielkiego wspólnego dobra - Rzeczypospolitej.

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

źródło: prezydent.plZ własnoręcznie wykonanymi kotylionami zapraszamy 11 listopada 2011 roku na mareckie obchody Święta Niepodległości pod pomnik Dziesięciu Powieszonych o godzinie 18:00.Paweł Pniewski
radny Miasta MarkiGaleria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry