Marecka Jesień Poezji 2011: "Przyjmij życia wyzwanie" - koncert muzyczno-poetycki w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 13 listopada 2011    08:04

2011-11-20 przyjmij zycia wyzwMarecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego serdecznie zaprasza do Kawiarenki Artystycznej w niedzielę 20 listopada 2011 roku o godz. 16.00 na koncert poetycko-muzyczny pt. "PRZYJMIJ ŻYCIA WYZWANIE". Program koncertu opracowany został na podstawie wierszy Barbary BIAŁOWĄS.

Kompozytorzy:
Mikołaj HERTEL, Grzegorz GÓRALCZYK, Marek KĘDZIOREK, Dariusz RĄCZKA, Dariusz SAMORAJ i Marcin MUSIAŁ
Aranżacja: Włodzimierz TYL i Krzysztof PODSTAWKA

wykonanie: Zespół "A MY TACY"
Alicja BENDKOWSKA i Krzysztof PODSTAWKA - śpiew
Krzysztof PODSTAWKA - gitara akustyczna
Włodzimierz TYL - instrumenty klawiszowe
Barbara BIAŁOWĄS - recytacja wierszy

Po koncercie można będzie zakupić tomik wierszy i płyty oraz poprosić poetkę o autograf.

- wstęp wolny -

"Poezja Barbary Białowąs jest refleksją nad zagubieniem człowieka uwikłanego we własne słabości i role społeczne, a jednocześnie pokazuje możliwości jego odnalezienia się w przestrzeni trwałych wartości. Wiersze jej są literackim wyzwaniem rzuconym współczesnemu światu."
Ks. Jan Twardowski

BARBARA BIAŁOWĄS jest autorką czterech tomików wierszy: "Droga Eremity - wiersze dla poszukujących własnej Legendy", 1997 i 1999 "Sekrety i fascynacje", 2001, "Obca bliskość", 2005 oraz "Odnaleźć w sobie", 2009. Wydana w 1999 roku płyta z Jej wierszami, prezentowanymi przez Annę Romantowską i Rocha Siemianowskiego i piosenkami do muzyki Mikołaja Hertla i Marka Kędziorka, cały czas cieszy się powodzeniem. Kolejna płyta z piosenkami do muzyki Mikołaja Hertla, Marka Kędziorka i Grzegorza Góralczyka, nagrana przez zespół "A MY TACY"ukazała się w 2007. Barbara Białowąs wraz z zespołem "A MY TACY" prezentuje swoje wiersze i piosenki na licznych koncertach poetycko-muzycznych. Wpadająca w ucho muzyka znanych kompozytorów dopełnia refleksję, a ciekawa aranżacja i wykonanie przez zespół "A MY TACY" daje dodatkową wartość ekspresji.

2011-11-20 przyjmij zycia wyzw

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry