Marki w pierwszej strefie - list do radnych

Sylwia Matusiak RadaMiastaMarki PISMarki Komunikacja

 16 listopada 2011    10:23

58505_abNa początku tygodnia do Radnych Miasta Marki wystosowałam list z prośbą o nie wykreślanie z projektu przyszłorocznego budżetu środków przeznaczonych na wprowadzenie w Markach pierwszej strefy komunikacji miejskiej. Mam nadzieję, że większość radnych nie uzna, że sprawa funkcjonowania komunikacji publicznej "Mnie nie dotyczy" i przychyli się do prośby tak wielu mieszkańców naszego miasta. __________________________________________________________________

Marki, 14 listopada 2011

Szanowna Pani Radna W imieniu kilku tysięcy mieszkańców Marek, zwracam się do Pani z gorącą prośbą o nie wykreślanie z projektu przyszłorocznego budżetu środków przeznaczonych na funkcjonowanie w naszym mieście pierwszej strefy komunikacji miejskiej.

W dobie systematycznych i niezwykle uciążliwych podwyżek podstawowych produktów oraz dramatycznego wzrostu kosztów paliwa idea tańszych biletów nabiera niezwykłej aktualności. Pragnę przypomnieć, że nasze miasto znajduje się w najbliższej strefie oddziaływania społeczno-gospodarczego stolicy, a cel podróży mieszkańców dojeżdżających codziennie do szkoły, pracy czy instytucji kultury znajduje się w pierwszej strefie biletowej komunikacji miejskiej.

Poza realnym zmniejszeniem wydatków przeciętnej rodziny na transport publiczny wprowadzenie pierwszej strefy ma jeszcze inne korzyści. Marki w pierwszej strefie to zysk nie tylko dla pasażera, ale też dla miasta. Wzrasta bowiem pozycja rankingowa miasta, a Marki zachowując swą terytorialną odrębność realnie stają się częścią stołecznej komunikacyjnej aglomeracji. Zwiększa to atrakcyjność miasta dla nowo osiedlających się mieszkańców, wzrastają ceny gruntów, a tym samym naszych nieruchomości.

Nie proszę Szanowną Panią radną aby nagle stała się Pani gorącym zwolennikiem wprowadzenia Miasta Marki do pierwszej strefy komunikacji miejskiej. Zwracam się jedynie z prośbą o nie przeciwstawianie się naturalnemu i tak oczekiwanemu przez lokalną społeczność cywilizacyjnemu rozwojowi miasta. Dajmy mieszkańcom naszych Marek jasny sygnał, że nie są pasażerami drugiej kategorii.

Z poważaniem w imieniu organizatorów akcji

/ - /

Sylwia Matusiak Radna Powiatu Wołomińskiego Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Markach.

_______________________________________________________________

radni_list

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry