Bezpłatne profilaktyczne badania okulistyczne

Piotr Matusiak

 21 listopada 2011    21:10

okoStarostwo Powiatowe w Wołominie oraz Dyrekcja Szpitala Powiatowego zapraszają mieszkańców powiatu w najbliższą niedzielę na bezpłatne profilaktyczne badania okulistyczne w zakresie diagnostyki jaskry (bez ograniczeń wiekowych).

Badania odbędą się 27 listopada w Oddziale Okulistycznym (II piętro) Szpitala Powiatowego w Wołominie, 05-200 Wołomin, ul. Gdyńska 1/3, w godzinach 9.oo-13.oo

Informacje i zapisy w dni powszednie w godzinach: 13.oo- 14.oo telefon: 22 763 32 39

Jaskra jest jedną z najpoważniejszych chorób oczu prowadzących do trwałego uszkodzenia wzroku i ślepoty. W Polsce choroba ta występuje z częstością 1 na 64 mieszkańców, ale tylko co piąty jest leczony. Ryzyko rośnie z wiekiem pacjenta, ale chorują także ludzie młodzi.

Dlatego zapraszamy na badania przesiewowe w kierunku jaskry zarówno dzieci jak i dorosłych.

Ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej wzrasta powyżej 50 roku życia. Prowadzi to do poważnego pogorszenia wzroku aż do całkowitej, nieodwracalnej ślepoty. Jeżeli obserwowana jednym okiem siatka wygląda tak, jak obraz z prawej, świadczy to o zaawansowanym zwyrodnieniu plamki żółtej

Badania z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury będą wykonywać doświadczeni specjaliści ze Szpitala Powiatowego w Wołominie : dr Iwona Wiercińska dr Ewa Dziwińska, dr Maciej Gwóźdź dr Emilia Zwierzchlewska-Świderek.

Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry