Seminarium Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai, Marki 2011

Piotr Wysocki UKSSanchin

 30 listopada 2011    18:57

W dniach 26 ? 27 listopada 2011 roku Uczniowski Klub Sportowy SANCHIN zorganizował Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Gościem specjalnym organizatorów był President JKF Goju Kai Europa Shihan Leo Lipinski, 8 Dan z Londynu. Mistrzowi asystowali Vice-President JKF Goju Kai Europa Shihan Pal Gila, 6 Dan z Węgier oraz President JKF Goju Kai Poland Shihan Piotr Wysocki, 5 Dan.
Głównym nurtem spotkania było wykorzystanie elementów Kata w walce realnej. Shihan Lipinski nie tyle tłumaczył znaczenie ruchów z wybranej formy, lecz skupił się na wykorzystaniu zasad prowadzenia walki przy użyciu poszczególnych ruchów. Jak wiemy Kata Goju Ryu to nie zestaw technik będący gotową receptą na wygranie ewentualnego konfliktu, tylko zbiór ruchów pasujący do określonej taktyki prowadzenia walki. Dlatego są tak różne i dlatego każde z nich należy wykonać z innym Kime i rytmem.
Dla początkujących były to zasady Kata Gekisai, Saifa i Seiyunchin, dla zaawansowanych Kata Seisan i Kururunfa. Wybór był nie przypadkowy ponieważ Shihan od podstaw nauczał Kata Kururunfa,
a znajomość zasady jaka wynika z tej formy ułatwiała jego zapamiętanie i zrozumienie.
Osobną kwestią były Kata Sanchin i Tensho. W trakcie zajęć grupy starszej nasz Mistrz wprowadzał nowe zasady oddychania i napięcia mięśniowego niektórych ruchów, ważnych dla demonstracji formy na wyższym poziomie zaawansowania. Szczegóły, o których mówił wprowadziły niemałe zamieszanie do wydawało by się ugruntowanej już naszej wiedzy. Świadczy to tylko o tym, jak mało jeszcze wiemy?
W trakcie 2 dni odbyły się 2 sesje treningowe po 5 godzin. Ogrom informacji przekazany przez naszego Nauczyciela także w trakcie nieformalnych spotkań po zajęciach na pewno wystarczy nam
na kolejne pół roku treningu.
W trakcie seminarium odbyły się także egzaminy na stopnie mistrzowskie, nasz wychowanek Sensei Tomasz Wojno uzyskał promocję na stopień 2 Dan ? gratulujemy!
Z opinii uczestników wiemy, że seminarium należy zaliczyć do bardzo udanych. Niestety zgodnie z powiedzeniem, że ...w każdej beczce miodu jest łyżka dziegciu... nie udało się zapanować nad wszystkim. Nowo powstały Hotel przy Hali Tenisowej chyba rządzi się zapożyczoną z filmu maksymą ?goście gotowi pomyśleć, że My tu jesteśmy dla nich?. Osobliwy sposób traktowania klienta najbardziej odczuli nasi goście, za co w imieniu organizatorów PRZEPRASZAMY, a wszystkim ceniącym sobie swoje zdrowie psychiczne zdecydowanie ODRADZAMY nocleg w tym miejscu?
Koszty poniesione przez Klub, a związane z pobytem naszego Mistrza oraz wynajmem Hali Widowiskowo ? Sportowej w części zostały pokryte z dofinansowania pochodzącego z Urzędu Miasta Marki za co DZIĘKUJEMY !!!
W seminarium udział wzięli zawodnicy z klubów Goju Ryu Karate Do w Stargardzie Szczecińskim, Szczecinie, Siedlcach, Płocku, Rudnej, Lubinie, Warszawie, Markach oraz nasi goście z Węgier.
Serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne zgrupowanie, w trakcie którego (jak zapowiedział Shihan Lipinski) spróbujemy się zmierzyć z najtrudniejszą formą Goju Ryu Karate Do ? Suparinpei.

więcej zdjęć na www.karate-marki.pl


Prezes
UKS SANCHIN
Monika Wysocka
[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42
fot. 43

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry