Marecki Turniej szachowy po raz XVIII!

Michał Suchecki UKSStruga

 5 grudnia 2011    00:16

DSC02714_v1Po serii zawodów warcabowych, organizowanych przez UKS "Struga" Przyszła kolej na turniej szachowy. To już długa tradycja: w pierwszą sobotę grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbywają się co roku Mistrzostwa Marek w szachach, które od dwunastu lat stanowią I turniej cyklu Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach. W tym roku mareckie zawody szachowe UKS "Struga" przeprowadził już po raz XVIII!

Wydawać by się mogło, że po tylu latach turniej umrze śmiercią naturalną, tymczasem w sobotę zgłosiło się do zawodów 13 zawodników w kat. open i aż 30 młodych i całkiem młodziutkich szachistów w kategorii do lat 16 (najmłodsi mieli po 6 lat).

DSC02674_v1

Szachiści reprezentowali następujące miejscowości naszego powiatu: Wołomin, Zielonkę, Ząbki, Radzymin, Chrzęsne, Słupno, Cegielnię, Zagościniec i Marki.

Kto był najlepszy? Oto wyniki:

kat. do lat 16


  1. Damian Krasiewicz - Marki

  2. Maksymilian Wierzba - Zielonka

  3. Kacper Słoniewski - Marki

  4. Nikodem Wojtczuk - Zielonka

  5. Jan Kosior - Ząbki


DSC02700_v1

kat. open


  1. Krzysztof Grabara - Wołomin

  2. Marcin Śliwiński - Wołomin

  3. Robert Krasiewicz - Marki

  4. Mateusz Staroszczyk - Wołomin

  5. Witold Rogulski - Zielonka


DSC02714_v1

Puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Marki wręczył Burmistrz Janusz Werczyński oraz Radny Dariusz Pietrucha.

Termin i miejsce kolejnego turnieju cyklu XII GP organizatorzy przedstawią wkrótce na stronie internetowej UKS oraz GP.

galeria zdjęć

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry