Św. Mikołaj po raz trzeci zamieszka w Markach

Jacek Orych Marki2020

 5 grudnia 2011    23:00

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Spotykamy się z rodzinami, spędzamy mnóstwo czasu, wręczamy sobie prezenty, a przede wszystkim dajemy mnóstwo frajdy dzieciom. I w tej całej historii właśnie o dzieci chodzi. O tych przedstawicieli najmłodszego pokolenia markowian, którzy w tym roku nie dostaną żadnej niespodzianki pod choinkę. Powody mogą być różne: utrata pracy przez rodziców, ich ewentualne konflikty z prawem, alkoholizm czy zwykła ludzka bieda. W każdym z tych wypadków najmłodsi nie ponoszą winy ? są ofiarami. Ale razem możemy sprawić, że święta Bożego Narodzenia będą im się kojarzyły nie z biedą i kłopotami, ale wielką radością. Dlatego już trzeci raz wśród szlachetnych obywateli naszego miasta szukamy św. Mikołajów z ogromnym (jak mikołajowy wór) sercem. Jeśli chcesz nim zostać, serdecznie Cię zapraszamy. Twój piękny gest może sprawić prawdziwy cud. Zasady akcji ?Św. Mikołaj mieszka w Markach? od trzech lat są niezmienne. My mamy napisane listy przez dzieci pochodzące z rodzin znajdujących się w trudniej sytuacji. W ich znalezieniu pomogli pracownicy mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy jak mało kto znają prawdziwy, nielukrowany obraz naszego miasta. Ty możesz taki list otrzymać i spełnić choćby jedno dziecięce marzenie.

?To szansa dla każdego, kto może, chce i potrafi cieszyć się z samego faktu obdarowywania innych. Jest to też szansa dla dzieci, by zobaczyć, że poza smutkiem i brakiem można także doświadczyć dobra i ciepła od zupełnie obcych ludzi? ? pisaliśmy w 2009 r.

Nic dodać, nic ująć.

Jeśli więc zdecydujesz się zostać mareckim Mikołajem i dać dzieciom świąteczną radość, prosimy Cię o wysłanie e-maila na adres mikolaj@marki2020.pl bądź o telefon pod numer 601 861 021. Osoby, które się z nami skontaktują i zadeklarują chęć udziału w akcji, otrzymają dziecięcy list z marzeniami. Dobroczyńców będziemy prosić o dostarczenie do nas przygotowanych prezentów do 15 grudnia. Tuż przed świętami zostaną one wręczone bezpośrednio dzieciom ? autorom listów.  Podziękowania dla wszystkich ofiarodawców zamieścimy na stronie www.marki2020.pl; www.marki.net.pl oraz opublikujemy w prasie lokalnej. Jeśli ktoś będzie chciał zachować anonimowość, uszanujemy jego wolę i piękny gest.

Grupa Marki 2020

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry