Dobre wieści dla kierowców z Marek

Sylwia Matusiak PISMarki Komunikacja

 7 grudnia 2011    20:09

59219_aDziałania na rzecz mareckiego wydziału komunikacji nabierają realnych kształtów: Długa, przeplatana na zmianę korkami i wybojami, droga do Wołomina w celu dokonania jakichkolwiek formalności związanych z samochodem może wkrótce odejść w zapomnienie. Prawdopodobnie w przyszłym roku powstanie filia wydziału komunikacji starostwa w Markach.

Na początku ubiegłego tygodnia radni trzech klubów złożyli wniosek, by zabezpieczyć w przyszłorocznym budżecie powiatu fundusze na utworzenie w Markach filii wydziału komunikacji. Szanse na to, że pomysł przejdzie są spore, a jednym z mocnych argumentów jest fakt, że Marki już posiadają lokum, które mogłoby zostać zaadaptowane do tych celów. W piśmie do burmistrza rajcy argumentują swój wniosek dużymi ułatwieniami dla osób zameldowanych w Markach. Proponowane przez nich lokum po komendzie policji mieści się bowiem w budynku urzędu miasta. - Liczymy również na to, że ułatwienia administracyjne zachęcą do meldunku tych, którzy jeszcze nie są zameldowani w mieście - mówi radna Sylwia Matusiak. Sprawa w toku

Janusz Werczyński, burmistrz Marek, jak najbardziej przychyla się do pomysłu, jednak zaznacza, że to dopiero początek administracyjnej drogi. - Czekamy na odpowiedź od starosty, czy zgadza się na to, żeby powstała w Markach filia wydziału komunikacji - tłumaczy. Jeszcze nie wiemy, czy będziemy w stanie sprostać wszystkim warunkom - zastrzega burmistrz. Problemem może okazać się kwestia miejsc parkingowych, których jest mało. Piotr Kaczorek, rzecznik starostwa wołomińskiego potwierdza, że wniosek już do nich wpłynął. - Nie zapadła jeszcze żadna decyzja, ale mamy zaplanowane spotkanie w tej sprawie z burmistrzem Marek - zdradza. Rzecznik zapewnia również, że niezależnie od decyzji powiat wołomiński przygotowuje się do pewnych ułatwień dla kierowców. - Od przyszłego roku najprawdopodobniej będzie można złożyć niektóre wnioski drogą elektroniczną, co na pewno będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców powiatu - dodaje. Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca

Nawet jeżeli decyzja w sprawie powstania w Markach filii wydziału komunikacji będzie pozytywna, to i tak sprawa nie będzie jeszcze przesądzona. Kolejnym etapem jest spełnienie przez miasto wszystkich koniecznych warunków. Lista może być długa. - Jeszcze nie wiemy jakie to będą warunki i czy będziemy im w stanie sprostać - zastrzega burmistrz. Problemem może okazać się kwestia miejsc parkingowych, których może być za mało. - Jest z tym trochę problemu - przyznaje burmistrz na koniec rozmowy. - Mamy jednak nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i mieszkańcy będą zadowoleni.

Marzena Zemlich

za : http://www.gazetaecho.pl/dobre-wiesci-dla-kierowcow-z-marek_59219

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry