Uwaga - przerwa w pracy

Antoni Widomski UMMarki

 10 grudnia 2011    06:05

We wtorek 13 grudnia 2011 roku w Urzędzie Miasta Marki nieczynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności (meldunki) oraz Dowody osobiste.

Przerwa w obsłudze mieszkańców spowodowana jest koniecznością wdrożenia aplikacji ZMOKU, za pomocą której od 1 stycznia 2012 r. Urząd Miasta  realizować będzie zadania wynikające z ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności.

Po wdrożeniu aplikacji zintegrowane zostaną rejestry państwowe: ewidencji ludności, dowodów osobistych oraz Urzędu Stanu Cywilnego. Pozwoli to na ograniczenie ilości dodatkowych dokumentów koniecznych przy realizacji sprawy urzędowej (zaświadczenia, odpisy). Potrzebne informacje przekazywane będą z rejestrów państwowych bezpośrednio pomiędzy zainteresowanymi urzędami.

Dla przykładu: uzyskanie odpisu z księgi stanu cywilnego możliwe będzie w dowolnym miejscu w Polsce. Mieszkaniec naszego kraju który zechce zawrzeć związek małżeński w mareckim Urzędzie Stanu Cywilnego, nie będzie musiał dostarczać odpisów aktów urodzenia. Kierownik USC w Markach sam zdobędzie odpowiedni odpis aktu urodzenia z rejestrów państwowych.

Antoni Widomski
Naczelnik Wydziału Teleinformatyki Urzędu Miasta Marki

Galeria

zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry