VIII Dzień Papieski w MOK - relacja z koncertu

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 15 października 2008    12:12

W niedzielę, 12 października w Mareckim Ośrodku Kultury obchodziliśmy VIII Dzień Papieski - 30 lecie rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II. Z tej okazji odbył się u nas uroczysty koncert muzyczno ? poetycki pt.: "Pamięć i Tożsamość" w którym wystąpili znakomici muzycy Joanna Błażej - Łukasik, grająca na pianinie i recytującą poezje oraz Piotr Łukasik, grający na altówce - absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie od ponad 10 lat prowadzący działalność artystyczną zarówno w Polsce jaki i Europie i mający na swoim koncie nagrania dla polskiego radia i telewizji.

Publiczność szybko uległa nastrojowi wieczoru słuchając utworów Juliusza Słowackiego i ks. Jana Twardowskiego - do których pięknym nawiązaniem była muzyka Jana Sebastiana Bacha - aby niebawem zadumać się na chwile nad poematami i fragmentami psalmów autorstwa samego Karola Wojtyły. Kolejne etapy pontyfikatu Papieża zilustrowane zostały przez artystów utworami Chopina, Bhramsa i Kreislera oraz poezja B. Rychtera i R. Stańczyka, natomiast finałowym utworem koncertu stała się przepiękna kompozycja Piazzoli, w przejmujący sposób podsumowująca wymowę i podkreślająca doniosłość pontyfikatu Papieża - Polaka, która została w sercach wszystkich słuchających jeszcze na długo po wyjściu z gościnnych murów Mareckiego Ośrodka Kultury.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry