Warsztaty gier logicznych

Michał Suchecki UKSStruga

 11 grudnia 2011    21:46

DSC02745Uczniowski Klub Sportowy "Struga" sprawił wspaniałą mikołajkową niespodziankę dzieciom, młodzieży, a także rodzicom w Zespole Szkół nr 2 w Markach.

6 grudnia przedpołudniem odbyły się tam warsztaty gier logicznych dla uczniów, a wieczorem dla dzieci i ich rodziców, którzy przyszli do szkoły na zebrania klasowe, a także po to, by uczestniczyć w organizowanej co roku akcji charytatywnej "Uśmiech dla ...".

Zarówno dzieci jak i dorośli wykazywali wielkie zainteresowanie wszelkiego rodzaju łamigłówkami, grami planszowymi układankami demonstrowanymi przez instruktorów z UKS "Struga".

Przed południem uczniowie poszczególnych klas mieli okazję zagrać w warcaby, szachy, othello, spróbować swoich sił w rozwiązywaniu drewnianych łamigłówek, ułożyć puzzle "Szalony dzieciak" itp.

Takie zadania wymagają aktywności szarych komórek,toteż umysły uczniów pracowały z wytężoną siłą. A jeśli udało się dopasować ostatni element albo pokonać króla - okrzykom radości nie było końca. Okazuje się, że w dobie komputerów łamigłówki i gry logiczne cieszą się nadal zainteresowaniem dzieci i młodzieży. A i rodzice chętnie podchodzili do stoiska warsztatów gier logicznych, mimo że wokół było mnóstwo innych atrakcji.

Dorośli zdążyli uczestniczyć w aukcji obrazów malarskich i przedmiotów podarowanych przez nauczycieli, zjeść przepyszne ciastka przygotowane na kiermasz, kupić świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci, a potem rozegrać symultanę warcabową z Kubusiem Bromą, ułożyć kostkę Rubika i próbować sił w wielu innych konkurencjach logicznych.

Organizatorzy byli bardzo zadowoleni. Okazało się, że warsztaty gier logicznych to wspaniała forma spędzania wolnego czasu dla dużych i małych,dla dorosłych i dzieci.

Serdecznie zapraszamy na kolejne tego typu warsztaty, które odbędą się w Mareckim Ośrodku Kultury w piątek 16.12.2011 o godz. 17.30. Pobawicie się z nami, wytężcie umysły. Będą nagrody i niespodzianki, które zostały zakupione z dotacji Urzędu Miasta Marki.

Na warsztaty w MOK-u zapraszamy wszystkich: zarówno tych, którzy towarzyszyli nam w pierwszym spotkaniu podczas festynu w SP1, w mikołajkowym spotkaniu w ZS2 i miłośników gier umysłowych, którzy jeszcze się z nami nie bawili. Do zobaczenia w piątek.

Elżbieta Suchecka

[gallery link="file" orderby="title"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry