Miasto Marki na 7 miejscu rankingu wykorzystania środków unijnych przez samorządy!

Piotr Matusiak UMMarki

 15 grudnia 2011    15:18

wspolnotaTegoroczny ranking pisma samorządu terytorialnego "Wspólnota" skonstruowany jest nieco inaczej niż w poprzednich latach. Tym razem źródłem danych była baza wszystkich projektów, które dostały dofinansowanie ze środków unijnych w perspektywie finansowej 2007-2013. Pod uwagę wzięto zarówno projekty zakończone jak i będące w trakcie realizacji, według stanu na kwiecień 2011. Marki w kategorii miast mniejszych zajęło 7 miejsce z kwotą 9.448,78 pln wartości projektu na głowę mieszkańca miasta.

Natomiast wysokość dotacji z Unii Europejskiej przypadającej na jednego markowianina wyniosła 4.397,72 złote co dało 12 lokatę w rankingu. Miasto Marki zatem nie tylko zdecydowanie wyprzedza okoliczne gminy, lecz także jest liderem ponadregionalnym w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych.

rankws1 Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry