Finisaż wystawy Mariana Adamczyka w MOK - zaproszenie

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 16 października 2008    16:56

Marecki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza we wtorek 21 października na godz. 17.30 na finisaż (uroczyste zakończenie) II JUBILEUSZOWEJ WYSTAWY MALARSTWA I RYSUNKU Mariana Adamczyka, którego malarstwo i rysunki są aktualnie prezentowane w naszej galerii. W tym roku artysta obchodzi 70-lecie swoich urodzin i 50-lecie pracy artystycznej.

W 1958 roku ukończył z nagrodą Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, Studia na Wydziale Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ukończył w 1964 roku również z wyróżnieniem. Jest uczniem znakomitych, nauczycieli - Stanisława Szczepańskiego, Jana Cybisa, musiał także - wychodząc od mistrzów - znaleźć swoje własne oblicze artystyczne. Z upodobaniem maluje portrety, pejzaże, rzadziej sceny rodzajowe. Prace te, wyrosłe na gruncie kreacyjnego realizmu (subiektywnego obrazowania rzeczywistości w dziele plastycznym) i koloryzmu, cechuje dynamika i siła wyrazu. Marian Adamczyk jawi się jako niezwykle wrażliwy twórca stawiający w swym malarstwie na przeżycie, zauroczenie, podnietę wizualną.

Dorobek artysty to ponad 2000 obrazów i osiem tysięcy rysunków. Na mareckiej wystawie prezentujemy 63 obrazy i 40 rysunków. Wystawa będzie otwarta do 24 października. Uczestnicy spotkania przy herbacie, kawie i ciasteczkach i poznają bliżej sylwetkę artysty, będą przez niego oprowadzeni po wystawie, posłuchają fragmentów z przygotowanych do druku wspomnień pt: "Trzy nogi Pietera Bruegela", ale także będą mieli okazję oglądać malarza pracującego nad "portretem na żywo". Dodatkowo będzie możliwość zakupienia lub zamówienia obrazu lub rysunku artysty. Wstęp wolny.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry