Co wspólnego ma Straż Zwierząt z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Edyta Floras WOŚP

 29 grudnia 2011    14:11

straz-zwiarzat-marki-SPCA

08.01.2012r o godzinie 12:00  odbędzie się 20 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Markach przy ul. Dużej 3.

My także tam będziemy.  Specjalnie dla Was i dla naszych podopiecznych zorganizujemy stanowisko informacyjno-adopcyjne Straży Zwierząt SPCA.

Prosimy wszystkich zainteresowanych, którzy maja zwierzęta do adopcji lub znają los takich zwierząt o nadsyłanie zdjęć zwierząt wraz z krótkim opisem oraz kontaktem do właściciela na adres e-mail wospmarki@gmail.com .

Straż Zwierząt SPCA prowadzi pośrednictwo w adopcjach oraz załatwia wszelkie formalności.

Kontakt do nas tel.517 500 812 , e- mail interwencje.spca@gmail.com oraz strona  www.strazzwierzat.org.pl


Trochę o nas


Jest nas niewielu - kilkadziesiąt zapisanych osób, natomiast aktywnie działających ? kilkanaście. Mamy od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, pracujemy lub uczymy się. Borykamy się z brakiem pieniędzy na nasze przedsięwzięcia, wciąż składamy się między sobą. Jednak jesteśmy dowodem na to, że chcieć - to móc! Jeśli w każdym powiecie znalazłaby się taka grupa osób, Polska miałaby szansę na dorównanie bardziej rozwiniętym krajom we właściwym traktowaniu zwierząt.

Dlaczego właśnie zwierzęta? Bo są bezbronne, a człowiek czasem potrafi być tak okrutny... Cierpią w milczeniu, nie potrafią krzyczeć, domagać się swoich praw? Kiedyś człowiek w swej pysze, chcąc panować nad wszystkim, udomowił zwierzęta. Powinien być więc za nie odpowiedzialny, a w podzięce, że nam pomagają, bronią, dają pożywienie - traktować je z szacunkiem i chronić.
Czasem ludzie zarzucają nam, że zajmujemy się właśnie zwierzętami, a nie czymś, kimś innym? Kogoś, kto pomaga innym tak naprawdę, z potrzeby serca - nigdy nie będzie raziło, że pomagamy zwierzętom. Bo nie jest ważne, komu się pomaga - zwierzętom czy ludziom. Ważne, że ma się odwagę to robić, na przekór wszystkiemu.

NASZE DZIAŁANIA WSPIERA AGENCJA OCHRONY S.E.O.M.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry