MOK - relacja z wycieczki do Krakowa

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 22 października 2008    21:14

Autokarowa wycieczka do Krakowa miała miejsce w dniach 16-19 października 2008, trwała więc 4 dni. Jej uczestnicy mieli zapewniony przejazd autokarem, obsługę pilotów i przewodników oraz ubezpieczenie NNW. Na miejscu czekały na nich 2 i 3 osobowe pokoje hotelowe z łazienkami, a na wyżywienie składały się 3 śniadania i 3 obiadokolacje.

Podczas wycieczki do uczestnicy zwiedzili najważniejsze Krakowskie zabytki: Stare Miasto, Drogę Królewską: Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Wieżę Ratuszową oraz Zamek Królewski na Wawelu, wraz z komnatami i skarbcem. Nie zabrakło także wizyty w Dzielnicy Żydowskiej - Kazimierzu, gdzie mieli okazję zobaczyć Starą Synagogę i Cmentarz Remu i przespacerowali się ul. Szeroką. Następny dzień wycieczki to kolejna porcja zwiedzania: Katedra Królewska, Smocza Jama, Klasztor Ojców Paulinów na Skałce, a także wyprawa na Kopiec Kościuszki, gdzie przy słonecznej pogodzie podziwiać można było przepiękną panoramę Krakowa. Ostatniego dnia głównym punktem programu było zwiedzanie Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w Krakowie, po którym oprowadzała wycieczkowiczów siostra zakonna.Oczywiście, wycieczka obejmowała nie tylko zorganizowane zwiedzanie - był czas na samodzielne spacery po mieście i możliwość podziwiania "Krakowa nocą", a także wieczór w słynnej "Jamie Michalika", gdzie podczas długiej kolacji grupa oklaskiwała występ kabaretu "Zielony Balonik".

Chociaż poruszanie się po Krakowie nie należało do łatwych - z powodu dość rozległych robót drogowych - i pogoda początkowo była dość ponura, to szybko okazało się, że czar Krakowa oraz przemiłe towarzystwo są w stanie zrekompensować te drobne niedogodności. Zwiedzanie przebiegało sprawnie i w sympatycznej atmosferze, znalazł się także czas na relaks i zabawę, a gdy tylko słońce wyjrzało zza chmur... nie można było nie doceniać uroków tego pięknego wyjazdu!


[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry