Problem "wlokących" się linii 718, 738 i 805 po zmianie trasy

Paweł Jaczewski Komunikacja

 12 stycznia 2012    10:37

ZTM

Od jakiegoś czasu zwróciłem uwagę na źle ułożony rozkład linii 718 i 738 i 805 po skierowaniu ich do Metra Ratusz Arsenał i po zmianie rozkładu jazdy. Mój list do Zarządu Transportu Miejskiego i odpowiedź przedstawiciela tejże firmy w dalszej części wiadomości.

Moja wiadomość do ZTMu:
"Dzień dobry,
chciałbym zwrócić uwagę na bardzo ważną moim zdaniem kwestię, a mianowicie na czas przejazdu linii 718, 738 i 805 po ich zmianie trasy i skierowaniu do krańca Metro Ratusz Arsenał. Po tych zmianach linie te niesamowicie wloką się na całej trasie w obu kierunkach. Nie dotyczy to tylko okresu między świętami (bo wtedy jest to normalne), ale ta sytuacja ma miejsce od początku kursowania na zmienionej trasie (list był wysłany w okresie między świętami - przyp. P.J). Codziennie dojeżdżam tymi liniami do pracy i często obserwuję taki obrazek, że 190, które zatrzymuje się na każdym przystanku mija mnie, mimo, że moja linia omija przystanki po drodze. Rozmawiałem z kilkoma kierowcami tych linii i wszyscy zgodnie przyznają, że czasy przejazdu są źle ułożone dla tych linii.
Często zachodzi efekt - "hamowania na zielonym". Kierowca, nawet mając zielone światło hamuje, żeby stanąć na światłach i zyskać kilkadziesiąt sekund, bo jest przed czasem.
Na taki stan rzeczy złożyło się moim zdaniem kilka czynników, a mianowicie - nie ma korka przy Dworcu Wileńskim (...). Ponadto po południu nie ma korka przy wjeździe do Marek i ruch odbywa się płynnie nawet w piątek wieczorem. Jedyny korek, który jest i był to poranny wyjazd z Marek, ale też ten korek jest znacznie mniejszy niż przed zamknięciem Dworca Wileńskiego dla samochodów.
Proszę uprzejmie o zrobienie pomiarów i proszę o skrócenie czasu przejazdu dla linii jadących do Marek i Radzymina z Metra Ratusz Arsenał.
Proszę również o odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam,
Paweł Jaczewski".

Od przedstawiciela Zarządu Transportu Miejskiego otrzymałem odpowiedź tej treści:
"Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że Pański postulat dotyczący korekt czasów przejazdu zachowujemy i postaramy się go zrealizować przy najbliższej zmianie rozkładu jazdy przedmiotowych linii (718, 738, 805).
Z poważaniem, Zarząd Transportu Miejskiego
z poważaniem
Andrzej Franków
Dyrektor Pionu Przewozów
Zarząd Transportu Miejskiego"

Mój komentarz do całej sytuacji:
Czas przejazdu linii 718, 738 oraz 805 jadących z przystanku Rejtana do Wschodniego (oraz w drugą stronę) oscylował w granicach 30 - 35 minut. Teraz jest to 34 minuty (patrząc na rozkład na przystanku). Należy jednak uwzględnić kilka czynników, o których pisałem w liście: nie ma korków na Targowej, ponieważ jest zamknięta, nie ma korków przy Dworcu Wileńskim i są znacznie mniejsze korki w Markach - wjazd do Marek jest całkowicie przejezdny o każdej godzinie w związku z zakończeniem lata i mniejszą ilością osób wyjeżdżających na działki pod Wyszkowem. Przed zmianą trasy linie marecko-radzymińskie musiały jechać szybko, żeby nadrobić opóźnienie, teraz wloką się, żeby nie być przed czasem i często jadąc 30 - 35 km/h. przez cała trasę są punktualnie.

Zmiana rozkładu nastąpi prawdopodobnie dopiero w lipcu, w związku z wprowadzeniem wakacyjnych rozkładów jazdy.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry