Dorzuć się do puszki WOŚP

"BESTIE" w Markach - Spotkanie z autorem głośnej książki

Daniel Kurek PISMarki KlubGazetyPolskiej

 15 stycznia 2012    15:08

BestieKlub Gazety Polskiej w Markach zaprasza na spotkanie z Tadeuszem M. Płużańskim - autorem książki "Bestie - Nieukarani mordercy Polaków. Reporterskie śledztwo o ludziach, którzy w czasach komunizmu mordowali polskich patriotów, za co nigdy nie zostali ukarani". Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godz. 19:00 na sali sportowej Domu Katolickiego przy parafii Św. Izydora (Al. Józefa Piłsudskiego 93).Tadeusz M. Płużański to syn Tadeusza Płużańskiego (1920-2002), filozofa, pedagoga, poety, więźnia obozu w Stutthof (nr 10525), członka AK i WiN, współpracownika rtm. Witolda Pileckiego, skazanego na 3-krotną karę śmierci zamienioną na dożywocie. Tadeusz Płużański w 1990 doprowadził do anulowania wyroków ze sprawy Pileckiego, jego syn konsekwentnie ujawnia zbrodniarzy z UB i SB.

Praca Tadeusza M. Płużańskiego jest gigantycznym kompendium wiedzy o terrorze komunistycznym w latach powojennych, o próbach oddania sądowej sprawiedliwości oprawcom po 1989 roku oraz o trudnej drodze prawdy o tamtych czasach do szerszej świadomości Polaków w III RP. Książka, nad którą wydawnictwo Najwyższego Czasu! pracowało przez długie miesiące jest jedyną tak obszerną i jednocześnie przystępnie napisaną publikacją na polskim rynku.

Fragment artykułu promującego książkę z tygodnika Najwyższy Czas!: "Zastanawiać może tytuł książki - jednoznaczny i "prosto z mostu". Jakże jednak nie eksponować tej jednoznacznej oceny, skoro na przykład jeszcze w 1999 roku prezydent Kwaśniewski odznaczył Supruniuka, kata Rzeszowszczyzny, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 2003 Krzyżem Oficerskim tego orderu jeszcze innego komunistycznego oprawcę. Jak widać, w III RP odróżnienie kata od osoby zasłużonej dla Polski nie jest wcale oczywiste..."

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE!!!

bestie2

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry