Obwodnicą pojedziemy w 2015!

Paweł Pniewski POMarki

 18 stycznia 2012    20:31Ważne spotkanie w sprawie budowy obwodnicy Marek (fragment drogi S8 Warszawa ? Radzymin) odbyło się 17 stycznia w Radzyminie. W spotkaniu udział wzięli: wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, poseł Marcin Kierwiński oraz wicedyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Stanisław Dmuchowski.

W Miejskiej Sali Koncertowej, razem z mieszkańcami Marek, Radzymina, Wołomina oraz wielu mniejszych miejscowości, informacji o postępach prac przygotowawczych do inwestycji wysłuchali przedstawiciele władz samorządowych. Goście, zaproszeni przez Koła Platformy Obywatelskiej w Markach i Radzyminie oraz Grupę Marki 2020, przywieźli dla Marek dobre wieści. Obwodnica ma być gotowa do końca 2015 roku!


Wojewoda Jacek Kozłowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że obwodnica Marek jest jedną z najważniejszych inwestycji drogowych na Mazowszu, ponieważ dotychczasowa droga wylotowa z Warszawy w kierunku Białegostoku jest drugą pod względem obciążenia ruchem arterią wyprowadzających ruch ze stolicy. Budowa obwodnicy odciąży gminę Marki od ruchu tranzytowego oraz ułatwi obsługę komunikacyjną Ząbek, Zielonki, Kobyłki i Wołomina.


Wydanie prze Generalną Dyrekcję Środowiska decyzji środowiskowej oraz wpisanie obwodnicy Marek na listę mazowieckich inwestycji rezerwowych w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych 2011 ? 2015 daje tej inwestycji zielone światło. Wojewoda poinformował także o czynnikach ryzyka, które ? jeśli wystąpią ? odsuną w czasie realizację tego przedsięwzięcia.


Samorządowcy miast i gmin powiatu wołomińskiego dziękowali wojewodzie, posłom, stowarzyszeniu Grupa Marki 2020 oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przyspieszenie prac nad powstaniem tej inwestycji.


W czasie spotkania był także czas na pytanie ze strony mieszkańców. Część z nich wyraziła swoje zaniepokojenie i wątpliwości, czy nowa droga nie pogorszy jakości życia właścicieli nieruchomości zlokalizowanych w jej sąsiedztwie. Wojewoda oraz wicedyrektor GDDKiA zadeklarowali, że projektowanie szczegółowe tej inwestycji będzie uwzględniało takie rozwiązania, które jak najlepiej będą służyły mieszkańcom


Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Drewnica - Radzymin będzie prowadzona w formule ?Projektuj i Buduj?. W ramach tej formuły wykonawca odpowiada za zaprojektowanie, uzyskanie pozwoleń i budowę trasy, co skraca czas realizacji inwestycji. Po aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych 2011 - 2015, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje we wrześniu 2012 r. ogłosić przetarg. Obwodnica Marek będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Koszt przedsięwzięcia o długości ok. 14 km szacowany jest na ok. 827 mln zł.

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry