2.XI.2008 - Zaduszki Jazzowe w MOK

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 24 października 2008    22:00


W niedzielę, 2. XI. 2008 o godz. 18.00 zapraszamy do Mareckiego Ośrodka Kultury na "ZADUSZKI JAZZOWE" czyli koncert w wykonaniu zespołu "GITORK FOLK "
- inspirowany wiecznie obecnymi kompozycjami wielu twórców, autorów niezapomnianych standardów, utworów granych na nowo przez następne pokolenia młodych muzyków. Wstęp wolny.


Są utwory które świecą wciąż tym samym blaskiem, jak wtedy gdy je po raz pierwszy usłyszano, są też utwory które napisano współcześnie w hołdzie wielu wspaniałym postaciom, i w nich obecny jest Ich duch. Są twórcy dzieł nieśmiertelnych, którzy swoją sztuką wciąż zaznaczają obecność wśród nas. Są wreszcie Bliscy, wracający do nas z muzyką, której razem słuchaliśmy kiedyś... są obecni w muzyce, którą zawsze lubili... Może przyjdą, usiądą pośród nas wieczorem w Zaduszki, na sali, na pustym krześle obok... może gdzieś na scenie?
W muzyce zespołu Gitork Folk znajdzie się wiele inspiracji: Czesław Niemen... George Gershwin... Miles Davis... Antonio Carlos Jobim... Chopin... Zapraszamy na koncert w którym usłyszą Państwo instrumenty strunowe: gitary we wszystkich odmianach, banjo, mandolinę, kontrabas, perkusję - w mistrzowskim wykonaniu znakomitych młodych muzyków.

Skład zespołu Koncertu Zaduszkowego
KRZYSZTOF FETRAS & GITORK FOLK
Krzysztof Fetras gitara, midi-guitar, leader
Bartosz Ługowski gitary, mandolina, perc
Tomasz Król electric & acoustic g, banjo,
Jacek Kaliszewski perkusja
Kuba Szydlo - dr

Informacje o zespole: Zespół GITORK FOLK powstał w Warszawie pięć lat temu (Gitara Orkiestra). To projekt znakomitego gitarzysty jazzowego, Krzysztofa Fetrasa. Jest to prosty pomysł, ale zarazem niecodzienny efekt brzmieniowy łączenia wielu typów gitar, akustycznych, elektrycznych, a także midi guitar syntezatora gitarowego. Wykonuje muzykę różnorodną, stylową, inspirowaną wszystkimi gatunkami - folkiem, rockiem, jazzem, country itd... Twórczość zespołu nie jest łatwa do sklasyfikowania w jednym popularnym gatunku muzycznym. Pod pozorami "lekkiej i przyjemnej" muzyki do słuchania kryje się artyzm i mistrzostwo. Muzyka zespołu GITORK FOLK jest rodzajem przedsięwzięcia, artystycznego hołdu złożonego gitarze.
Zespół zbiera entuzjastyczne recenzje i tak samo odbierany jest zarówno przez słuchaczy bardzo młodych jak i starszych, występuje w klubach jazzowych, rockowych i bluesowych, również na dużych scenach, w plenerach, obok gwiazd rocka i piosenki. W tym roku planuje nagranie kolejnej płyty.
Więcej informacji na stronie: www.gitork.pl

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry