XV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza

Michał Suchecki UKSStruga

 20 stycznia 2012    21:37

DSC03172W dniu 14.01.2012 roku odbył się XV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Zawody rozegrano w Zespole Szkół nr 2 w Markach, a ich uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Do 12 lat, 13-16 lat i OPEN.

Rywalizacja ta stała na bardzo wysokim poziomie sportowym, o czym świadczy fakt, że zwycięzcą kategorii OPEN został, nie bez problemów, były zawodnik kilku drugoligowych klubów mazowieckich, Damian Świerczek. Drugie miejsce w tej mocno obsadzonej kategorii zajął trenujący na co dzień na warszawskim Targówku Michał Łęczycki. Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale kolejnemu warszawiakowi - Łukaszowi Turlejowi. Warto też odnotować wysokie, czwarte miejsce 15-letniego Mateusza Pawliny, reprezentanta i wychowanka miejscowej sekcji tenisa stołowego (UKS STRUGA), który pozostawił w pokonanym polu wielu starszych i bardziej doświadczonych rywali. Organizatorzy zadowoleni byli również z dobrej frekwencji - systemem "do dwóch porażek" zagrało w tej kategorii 35. zawodników.

Przebieg rywalizacji w pozostałych dwóch kategoriach również dostarczył ich uczestnikom i kibicom wielu emocji. 14. zawodników walczyło o zwycięstwo w kategorii "13-16 lat", a zwycięzcą okazał się miejscowy faworyt, Mateusz Pawlina. Droga do wygrania tej konkurencji nie była jednak dla niego łatwa; w półfinale Mateusz stoczył zacięty pojedynek z późniejszym zdobywcą drugiego miejsca, warszawiakiem Kacprem Modelewskim, a w "bratobójczym" finale pokonał zdobywcę trzeciego miejsca, kolejnego wychowanka miejscowego UKS-u, Pawła Beredę.

Na starcie wyścigu o nagrodę główną w najmłodszej kategorii wiekowej, "Do 12 lat", stawiło się 9. zawodników. Triumfatorem okazał się tu reprezentant warszawskiej "Spójni", Kacper Moliński. Drugie miejsce po zaciętej walce zajął Łukasz Jamorski, jeszcze jeden młody zawodnik szlifujący swój talent w mareckim UKS-ie. Trzecie miejsce przypadło w udziale wywodzącemu się z Targówka Michałowi Zapalskiemu.

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII:

"Do 12 lat" (startowało 9 zawodników):

1. Kacper Moliński
2. Łukasz Jamorski (UKS "Struga" Marki)
3. Michał Zapalski
4. Dominik Gozdek
5. Olek Lachowicz
6. Patryk Michaś

"13-16 lat" (14 zawodników):

1. Mateusz Pawlina (UKS "Struga" Marki)
2. Kacper Modelewski
3. Paweł Bereda (UKS "Struga" Marki)
4. Bartłomiej Klingbeil
5. Kacper Moliński
6. Radek Michaś

"OPEN" (35 zawodników):

1. Damian Świerczek
2. Michał Łęczycki
3. Łukasz Turlej
4. Mateusz Pawlina (UKS "Struga" Marki)
5. Jarosław Dąbrowski
6. Marcin Ratajczyk (UKS "Struga" Marki)

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miasta Marki.

Cieszy dobra postawa miejscowych zawodników, ale przede wszystkim cieszy to, że każdy kolejny turniej wiąże się z coraz większym zainteresowaniem sympatyków tenisa stołowego, stale rośnie jego poziom sportowy , a całe zawody odbywają się w sympatycznej i koleżeńskiej atmosferze, w której każdy może osobiście przekonać się, na czym polega duch sportowej rywalizacji.

Dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznej edycji i zapraszamy za rok!

Organizator i sędzia turnieju,
Sławomir Kozłowski


[gallery columns="2"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry