Przetarg na koncepcję obwodnicy ogłoszony!

Tadeusz Markiewicz Marki2020

 1 lutego 2012    21:39

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dotrzymała (choć z małym poślizgiem) słowa. W środę ogłosiła przetarg na wykonanie koncepcji programowej obwodnicy Marek. Kolejnym krokiem powinien być przetarg na realizację inwestycji.

Na radzymińskim spotkaniu z wojewodą mazowieckim przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opisali plan działań związanych z budową obwodnicy Marek. Pierwszym, symbolicznym krokiem jest ogłoszenie przetargu na koncepcję programową inwestycji. Miało dojść do tego jeszcze w styczniu, ale koniec końców ogłoszenie ukazało się 1 lutego. Drogowcy czekają na oferty firm do 15 marca. Zwycięzca będzie mieć 196 dni na wykonanie prac.

Te ostatnie będą podstawą do ogłoszenia właściwego przetargu w systemie "zaprojektuj i zbuduj". Może do tego dojść w grudniu tego roku. Wartość inwestycji jest szacowana na 0,9 mld zł. Prace mają się zakończyć w ekspresowym tempie - do końca 2015 r. Są jednak czynniki ryzyka, które mogą spowodować niedotrzymanie tego ambitnego terminu. Są nimi przede wszystkim protesty mieszkańców, którzy narzekają na nieprawidłowy plan przebiegu nowej trasy.

Galeria

zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry