V Noworoczny Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Miasta Marki

Michał Suchecki UKSStruga

 5 lutego 2012    22:52

DSC03542Już po raz piąty Uczniowski Klub Sportowy "Struga" zorganizował Noworoczny Turniej Warcabowy dla Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Impreza odbyła się w sobotę 04.02.2012 w Zespole Szkół nr 2 w Markach.

Zawody są adresowane do najmłodszych warcabistów: do uczniów szkoły podstawowej. Biorą w nich udział nie tylko członkowie koła warcabowo-szachowego, ale też zupełnie początkujący amatorzy gier umysłowych. Często to właśnie od tej imprezy zaczyna się warcabowa przygoda przyszłych zawodników. Tak zaczynali Kubuś, Ludwika, Marta czy Boguś, którzy teraz reprezentują nasz klub na zawodach ogólnopolskich i na mistrzostwach świata.

Pomijając wszystkie inne atuty, ten turniej przyciąga bardzo ważnym argumentem: każdy uczestnik, niezależnie od wyniku, wraca do domu z nagrodą! Misie, pluszami, gry, piłeczki, puzzle, Kostki Rubika i mnóstwo innych nagród ufundowanych przez Władze Miasta Marki czekają na uczestników "Misiowego Turnieju".

W tym roku w zawodach uczestniczyło aż 65 dzieci: 38 w kat. klas 0-III i 27 w kat. klas IV-VI. Wszyscy zawodnicy rozegrali po 7 partii, dzielnie walcząc o jak najlepsze miejsca. Ogromne emocje towarzyszyły zarówno dzieciom, jak i rodzicom kibicującym swym pociechom.

Zwycięzcami zostali zawodnicy , którzy z warcabami zaprzyjaźnili się już jakiś czas temu. W kategorii klas 0-III wygrał Kuba Broma przed Ludwiką Moczulską, Tomkiem Wojciechowskim, Julią Ziemiecką i Oliwią Mleczko, zaś w kategorii klas IV-VI kolejne miejsca zdobyli: Karolina Sobolewska, Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski, Martin Banaszek i Rafał Milewski.

Laureatom Pan Burmistrz Janusz Werczyński wręczył pamiątkowe dyplomy. Nagrody, spośród wielu zabawek zakupionych na turniej, dzieci wybierały same, według kolejności zdobytych miejsc. Każdy uczestnik znalazł coś dla siebie, a sądząc po minach i szerokim uśmiechu, nagrody bardzo się wszystkim podobały!

Elżbieta Suchecka

[gallery columns="4"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry