Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie - zakończenie akcji 2011 r

Piotr Matusiak PrzychodniaKardiomed UMMarki

 7 lutego 2012    14:53

plakat_szczepieniaZ dniem 31 stycznia 2012 roku zakończono program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, trwający od 29 września 2011 roku. Program obejmował osoby, które ukończyły 65 rok. Prowadzony był przez NZOZ "Esculap" oraz NZOZ "Kardio-Med", które łącznie zaszczepiły 331 osób. Na realizację programu Miasto Marki wydało kwotę 11 585 zł. Program bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób, które ukończyły 65 lat, prowadzony jest od 2008 roku i finansowany z budżetu Miasta Marki. Skorzystało już z niego ponad 1300 osób. Profilaktyka w zakresie szczepień przynosi redukcję zachorowań na grypę oraz kosztów poniesionych na leczenie pacjenta. Tym samym spadek liczby przypadków wymagających hospitalizacji i powikłań jakie za sobą niesie ryzyko choroby. Pod koniec roku 2012 Miasto planuje kontynuację programu bezpłatnych szczepień. Wydział Spraw Społecznych UM Marki plakat_szczepienia

Miasto Marki |

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry