Walentynkowy Wieczór Trzech Muz w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 7 lutego 2012    19:50

2012-02-12_walentynki_afisz-infoMarecki Ośrodek Kultury im Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na WALENTYNKOWY WIECZÓR TRZECH MUZ w niedzielę 12. II. 2012 o godz. 16.00. W programie: Otwarcie wystawy plakatu artystycznego z kolekcji SYLWESTRA MARZOCHA (1954 - 2007) pt. "MIŁOŚĆ! MIŁOŚĆ? MIŁOŚĆ...". Wybór i prezentacja plakatów: BŁAŻEJ MARZOCH - syn kolekcjonera. Komisarz wystawy: art. plastyk LUIZA WOJCIECHOWSKA-KONOPKA.

Sylwester Marzoch (1956 - 2007) magister administracji, wieloletni sekretarz Miasta Ząbki, społecznik i animator kultury, koneser sztuki. Urodził się i całe życie mieszkał w Ząbkach pod Warszawą. Już jako nastolatek zaczął kolekcjonować polski plakat artystyczny, w wyniku czego jego zbiory osiągnęły liczbę ponad 5000 druków. Nawiązując kontakty ze znakomitymi plakacistami starszego i młodszego pokolenia doprowadził do druku kilkudziesięciu plakatów. Kolekcję uporządkował na bloki tematyczne i według nich zorganizował dziesiątki wystaw w całej Polsce, większość w rodzinnych okolicach. "MIŁOŚĆ! MIŁOŚĆ? MIŁOŚĆ..." to dziewiąta wystawa plakatów z tej kolekcji w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury, pierwsza odbyła się w 2000 roku. Obecnie kolekcją plakatów opiekują się i organizują wystawy synowie KACPER i BŁAŻEJ MARZOCHOWIE. Kontakt: bmarzoch@gmail.com


orazSpektakl muzyczny "MIŁOŚĆ, ŁZY I O CO KAMAN"
z wiecznie młodymi przebojami z lat 60-70
w nowych aranżacjach Niezależnej Grupy Artystycznej "MULE W RÓŻ-ach!" z Krakowa
Reżyseria: JERZY RASZKOWSKI.

Występują: ANIA JAŻDŻYK - absolwentka studium aktorskiego l*art studio w Krakowie, JERZY RASZKOWSKI - autor, kompozytor, aktor, reżyser, JACEK BRZESZCZYŃSKI - wokalista jazzowy, instrumentalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów"Miłość, łzy i o co kaman" to zabawny, zaskakujący, pełen subtelnego humoru i finezji spektakl.
To wspomnienie, m.in. o czarze, jaki emanował z Kaliny Jędrusik; uroku "Kabaretu Starszych Panów"; liryce Marka Grechuty; romantyzmie Piotra Szczepanika i dowcipie Bogdana Łazuki. To spotkanie z wiecznie młodymi przebojami o miłości, w nowych aranżacjach i interpretacjach, przeplatanych błyskotliwymi dialogami, które nastrajają optymistycznie i w magiczny sposób przenoszą widzów w atmosferę lat 60-70, a wszystko po to, żeby raz jeszcze poszukać współczesnej odpowiedzi na pytanie: o co w tej miłości kaman?
Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=lpRU7Fno0wc

2012-02-12_walentynki_afisz-info

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry