7 lutego 2012    21:14

Projekt "Odpoczynek z historią" podczas tegorocznych ferii zimowych współfinansowany przez Urząd Miasta Marki, był formą półkolonii. Wychowankowie Młodzieżowego Klubu Socjoterapeutycznego "Otwarte Serce" uczestniczyli w aktywności sportowej jaką było lodowisko i tenis ziemny. Zajęcia sportowe organizowane były podczas tzw. "Dni sportu" i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

P1160010mPodczas półkolonii zimowych zorganizowane zostały także zajęcia edukacyjno-rozwojowe w plenerze w charakterze wycieczek, które miały na celu przekazanie młodzieży wartości kulturalnych i historycznych. Odbyła się m.in. całodniowa wycieczka do Ostrówka. Młodzież oddała hołd żołnierzom AK w miejscu upamiętniającym oddanie ich życia za wolność Ojczyzny. Zwiedzanie domu, w którym żyła Helena Kowalska (późniejsza św. Faustyna) i zapoznanie się z jej postacią, stanowiło cenną naukę dla wychowanków klubu, jak żyć wartościami we współczesnym świecie?

Dla młodzieży bardzo cennym podczas tegorocznych półkolonii zimowych, było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczestnicy w ramach wykładów i warsztatów zapoznali się z historią Polski i Powstania Warszawskiego. Historyczny motyw tegorocznego projektu pt. "Odpoczynek z historią",  kończył film Agnieszki Holand "W ciemności".

P1270097m

Tegoroczne ferie zimowe zapewniły wychowankom klubu aktywny wypoczynek; młodzież odpoczęła i zregenerowała swe siły. Otrzymała również lekcję patriotyzmu.

Urszula Głowacka

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry