XI Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 100'

Michał Suchecki UKSStruga

 12 lutego 2012    22:30

DSC03767W sobotę 11 lutego do Zespołu Szkół nr 2 w Markach przyjechali najlepsi polscy warcabiści, by rozegrać XI Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 100-polowych.

Prawdziwym zawodnikom nic nie może stanąć na przeszkodzie, toteż mimo zimowej aury i mrozu przybyli do Marek czołowi warcabiści z odległych miejscowości z Wrocławia, Bielawy, Gniezna, Lipna, Lututowa, Błonia, Mińska Mazowieckiego i in. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli UKS Struga, który godnie reprezentowali klub we wszystkich czterech kategoriach: dziewcząt do lat 16, chłopców do lat 16, kobiet i mężczyzn.

Ogółem w zawodach startowało 50 warcabistów. Najliczniej (22 zawodników) była reprezentowana grupa mężczyzn, z bardzo silną obsadą arcymistrzów i mistrzów.

Mistrzostwa otworzyła Wicedyrektor Szkoły Anna Werelich. Sędzią głównym był Michał Suchecki. Wszyscy zawodnicy rozegrali po 7 rund z czasem 15 min. na zawodnika. W przerwach między partiami rodzice z UKS Struga częstowali zawodników kawą, herbatą i ciasteczkami, a panie ze szkolnej stołówki przygotowały smaczny obiad.

Na zwycięzców czekały puchary i medale, ufundowane przez Urząd Miasta Marki oraz nagrody pieniężne z wpisowego na zawody.

Spośród zawodników UKS Struga najlepiej wypadły dziewczęta: Karolina Sobolewska zajęła II miejsce, Marta Bańkowska była trzecia! Artur Moczulski wywalczył V miejsce w kat. chłopców, Aleksander Werelich był VI. W kategorii kobiet Edyta Suchecka zajęła czwartą lokatę, a Paweł Suchecki był IX w kat. mężczyzn.

Tabele wyników można obejrzeć na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje_warcaby.php.

Puchary, medale i dyplomy zwycięzcom uroczyście wręczyli Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Dyrektor Szkoły Elżbieta Piszcz oraz Radny Dariusz Pietrucha.

Na zakońćzenie głos zabrał Burmistrz Janusz Werczyński. Dziękując wszystkim za przybycie i gratulując zwycięzcom Pan Burmistrz zaprosił warcabistów do Marek na kolejne zawody, jakie będą organizowane w naszym mieście.

[gallery columns="4"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry