Ogromny sukces lodowiska!

Piotr Matusiak UMMarki

 22 lutego 2012    10:34

kmlodOd 5 stycznia, kiedy to miało miejsce otwarcie kompleksu sportowego przy ulicy Stawowej ponad 8000 osób skorzystało z możliwości jazdy na łyżwach. Chcieliśmy aby kompleks boisk, który zimą z oczywistych powodów nie cieszy się aż taką popularnością, żył przez cały rok - mówi Janusz Werczyński, Burmistrz Marek.

Koncepcja budowy lodowiska, w ramach programu 'Biały Orlik' zaproponowana została przez Wydział Spraw Społecznych. Piotr Matusiak, naczelnik wydziału wraz z pracownikami zaangażowali się w starania o rządowe dofinansowanie. Dzięki ich skuteczności dziś korzystamy z lodowiska. Miasto dodatkowo zorganizowało bezpłatną wypożyczalnie łyżew, co ma niebagatelny wpływ na tak wysoką popularność obiektu.

Ciekawym pomysłem jest organizacja zabaw dla dzieci i młodzieży na lodowisku. Pierwsza taka impreza miała miejsce 29 stycznia - było to jednocześnie zakończenie ferii zimowych. Impreza zorganizowana w ramach kampanii 'Postaw na rodzinę' przez Burmistrza Miasta Marki oraz Wodociąg Marecki cieszyła się sporym zainteresowaniem mimo siarczystych mrozów. Pewne wątpliwości budziła godzina startu imprezy - 12.00. W tym czasie w części mareckich kościołów trwały jeszcze Msze Święte dla dzieci. Jak zapewnia odpowiedzialny za organizację wydarzenia Piotr Matusiak taka godzina była konieczna. Zaplanowaliśmy imprezę pomiędzy godzinami 12 a 14 świadomie, wtedy zgodnie z prognozą miała być najlepsza pogoda - mówi naczelnik wydziału Spraw Społecznych.

artykuł pochodzi z lutowego numeru Kuriera Mareckiego

Miasto Marki |

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry