3. kolejka MLF - zapowiedź!

Mikołaj Szczepanowski MareckaLigaFutsalu

 29 lutego 2012    20:24

3kolejka


TITANS-LISEK 18.00

Sobotnie rozgrywki rozpoczniemy od mocnego uderzenia. Titansi po dwóch porażkach liczą, że tym razem uda im się zdobyć komplet punktów. Zawodnicy Liska natomiast zechcą się zrehabilitować za porażkę w poprzedniej kolejce z In Plusem.
Gdybyśmy brali pod uwagę układ w tabeli to faworytem tego meczu byłby Lisek. Titans mimo, że przegrał dwa pierwsze spotkania to pozostawił po sobie jednak dobre wrażenie. Największym ich minusem jest zbyt krótka ławka rezerwowych. Jeżeli stawią się tym razem w większej liczbie zawodników, niż miało to miejsce poprzednio, to z całą pewnością będziemy świadkami dobrego, piłkarskiego widowiska.

niespodzianka-titans6

Póki co większe szanse na końcowy triumf ma drużyna Grześka Wojdy. Żeby jednak tak się stało jego koledzy mszą wziąć na siebie większy ciężar gry, aby wspomóc Adama Stromeckiego. W innym wypadku może się powtórzyć rezultat z meczu przeciwko In Plusowi.

Typ kibiców: Lisek 54%

*

NIESPODZIANKA-FOMAR 19.00

Mecz dwóch dobrze znających się już drużyn. Oprócz rywalizacji w MLF, los często kojarzy je ze sobą również w TPM CUP. Statystyki poprzednich ich pojedynków jak i tegorocznych rozgrywek ligowych stoją po stronie Niespodzianki. Na pewno jednak zawodnicy Fomaru tanio skóry nie sprzedadzą i zrobią wszystko, aby urwać punkty liderowi. Czeka ich jednak arcytrudne zadanie. Spoglądając na aktualną formę obydwu drużyn, zwycięstwo Fomaru byłoby ogromną sensacją. W poprzedniej kolejce zawodnicy Roberta Waśniewskiego wygrali co prawda 6:4 z TB, ale ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Na tle niżej notowanego rywala wypadli bowiem bardzo blado. Niespodzianka natomiast w dwóch pierwszych meczach zdobyła komplet punktów, strzelając 32 bramki i tracąc tylko 5. Ich dobra gra oparta jest nie tylko na wyrównanym składzie, ale i na dużym doświadczeniu większości zawodników. Widoczną różnicą pomiędzy obydwoma drużynami jest również sposób przeprowadzania zmian. W Niespodziance panuje wyraźny podział na obrońców i napastników, dzięki czemu jest to lepiej zorganizowany i poukładany team. W Fomarze zaś zmiany przeprowadzane są instynktownie przez co wdziera się w ich grę niepotrzebne zamieszanie.

fomar_tb3

Jakby nie patrzeć faworytem tego meczu jest lider MLF. Jednak piłka nożna jest równie pięknym, co nieprzewidywalnym sportem i wszystko może się zdarzyć. Przy odpowiedniej mobilizacji i mądrości w grze Fomar może pokusić się o "niespodziankę". Na pewno przystępując do tego pojedynku w najsilniejszym składzie, z braćmi Styczyńskimi, Ratke i Kaczmarczykiem, nie będą stali na straconej pozycji.

Typ kibiców: Niespodzianka 85%

*

IN PLUS-TB 20.00

In Plus przystąpi do tego meczu w zdecydowanie lepszym nastroju niż TB. Księgowi wygrali w poprzedniej kolejce z Liskiem 13:8 i zajmują obecnie 2 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Wyprzedza ich Niespodzianka, która ma w tej chwili lepszy bilans bramkowy.
Zawodnicy TB w swoim drugim występie w MLF ulegli zaś Fomarowi 4:6. Niedosyt pozostał bardzo duży ponieważ byli bardzo blisko zwycięstwa, a przynajmniej remisu. Mimo, że przed meczem skazywani byli na pożarcie to dopóki wystarczyło im sił wyglądali solidnie na tle Fomaru. Zbyt krótka ławka rezerwowych musiała jednak dać o sobie znać. To co jest bolączką TB, jest atutem In Plusu. Dysponują oni wyrównanym i licznym składem, dzięki czemu nie muszą się martwić jak wytrzymać kondycyjnie 50 minut.

lisek-inplus1

Zdecydowanym faworytem są zatem zawodnicy Patryka Galla. Jednak podbudowany dobrą grą w ostatnim meczu TB z pewnością nie położy się przed rywalem i podejmie z nim walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Duży wpływ na wynik będzie miało podejście do tego meczu przez graczy In Plusu oraz skład w jakim przyjdzie wystąpić "Beerdrinkersom". Jeżeli pojawią się nieobecni poprzednio Pycio i Deptuła to zawodnicy Mikołaja Szczepanowskiego mogą napsuć sporo krwi vice liderowi.

Typ kibiców: In Plus 65%
W tym meczu oczy wszystkich obserwatorów zwrócone będą na dwóch zawodników. Mowa tu o Pawle Skroku z TB oraz Sebastianie Ryńskim z In Plusu. Ich pojedynek zapowiada się arcyciekawie.
Kto będzie miał więcej powodów do zadowolenia? Najlepszy po dwóch kolejkach bramkarz MLF, czy lider klasyfikacji strzelców?
Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00.

Wszystkie mecze MLF odbywają się na sali sportowej ZS nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach ul. Wczasowa 5

tekst: mb, oprac.:msz

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry