I etap za nami - znamy finalistów konkursu unijnego

Paweł Pniewski MOK RadaMiastaMarki

 3 marca 2012    17:46

2 marca zgodnie z planem odbył się w mareckich gimnazjach I etap Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej "Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna..." pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Rafała Trzaskowskiego. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 57 uczestników z czterech gimnazjów. Najliczniejszą reprezentację wystawiło Gimnazjum Nr 1, którego uczniowie zgarnęli aż 8 miejsc finałowych.

I etap unijnego konkursu składał się z 30 pytań testowych oraz otwartych sformułowanych na podstawie materiałów przekazanych szkołom przez Punkt Informacyjny Unii Europejskiej w Warszawie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii integracji europejskiej w XX wieku, podać kompozytora oraz tytuł hymnu Unii Europejskiej, datę wstąpienia Polski do UE, czy też wskazać miasta, w których obraduje Parlament Europejski. Nie brakowało również pytań podchwytliwych. Młodzi europejczycy musieli zastanowić się nad podaniem daty, kiedy Polska przyjmie unijną walutę, odpowiedzieć na pytanie, czy Unia Europejska jest organizacją pozarządową, jak również wskazać stolicę Węgier - wybór pomiędzy Budapesztem a Bukaresztem, jak się okazało, sprawił uczestnikom niemały kłopot.

Dziesiątka najlepszych, przed którymi Unia nie ma już chyba żadnych tajemnic, spotka się 10 marca w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego aby napisać etap finałowy. Oto ona (w porządku alfabetycznym):


  1. Julia Chojecka (Gimnazjum Nr 1)

  2. Bartosz Długiński (Gimnazjum Nr 1)

  3. Małgorzata Godlewska (Gimnazjum Nr 2)

  4. Sebastian Gołębiewski (Gimnazjum Nr 1)

  5. Kacper Kalinowski (Gimnazjum Nr 1)

  6. Marcin Kapusta (Gimnazjum Nr 1)

  7. Cezary Kozakiewicz (Gimnazjum Nr 1)

  8. Joanna Szczęsna (Gimnazjum Nr 1)

  9. Damian Uszyński (Gimnazjum Nr 1)

  10. Aleksandra Wysocka (Gimnazjum Katolickie)


Paweł Pniewski

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry