"Brunetki, blondynki..." - recital tenora Witolda Matulki

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 5 marca 2012    12:14

2012-03-08_w-matulka_koncertW czwartek, 8. III. 2012 o godz. 16.00 Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet: recital wybitnego tenora WITOLDA MATULKI p.t.: "BRUNETKI, BLONDYNKI".  Akompaniament: ANDRZEJ SEROCZYŃSKI, prowadzenie koncertu: ROMAN ZOMMER. Wstęp wolny.

Witold Matulka - tenor: Gwiazda polskiej operetki i estrady. Ulubieniec publiczności. Śpiewak, który jako z nielicznych w kraju śpiewa włoską techniką belcanto. Swoją karierę artystyczną rozpoczynał w Teatrze Muzycznym "ROMA" za dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego, kreował tam wiele pierwszoplanowych ról. Największym echem wśród krytyków i publiczności, odbiła się rola hrabiego Boniego  z operetki "Księżniczka czardasza". Wystąpił w tym przedstawieniu przeszło 300 razy, a krytyka ogłosiła go najlepszym kreatorem roli Boniego w powojennej Polsce. Talent Witolda Matulki został dostrzeżony przez innych dyrektorów teatrów, co poskutkowało angażami między innymi w Warszawskiej Operze Kameralnej, Teatrem Wielkim w Łodzi. Co roku jest zapraszany przez Bogusława Kaczyńskiego jako jedna z gwiazd Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Podbił swoim śpiewem serca nie tylko Polaków ale również publiczność poza granicami kraju - jest zapraszany na występy w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W swoim dorobku artystycznym ma przeszło 1200 przedstawień. Obecnie współpracuje z Teatrami Muzycznymi w kraju: między innymi z Teatrem Muzycznym w Gliwicach oraz Łodzi. 2012-03-08_w-matulka_koncert

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry