Stanowisko w sprawie powołania Rady Nadzorczej i Prezesa Spółki "Mareckie Inwestycje Miejskie"

Paweł Pniewski MSG POMarki Marki2020

 27 marca 2012    12:21

Podczas marcowej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie powołania spółki komunalnej "Mareckie Inwestycje Miejskie", której głównym zadaniem będzie budowa nowej siedziby gimnazjum. 19 marca br. Burmistrz Miasta Marki wystosował pismo do Przewodniczących Klubów Radnych z prośbą o zgłoszenie kandydatów do zasiadania w Radzie Nadzorczej oraz Zarządzie nowo powstałej Spółki. W związku z tym, że odpowiednie funkcjonowanie Spółki oraz budowa jednej z największych inwestycji w historii Marek jest sprawą wielkiej wagi dla naszego miasta Kluby Radnych Marki 2020, O Przyszłość Marek oraz Platforma Obywatelska RP prezentują Mieszkańcom swoje stanowisko, w którym zgłaszają postulat przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na członków wyżej wymienionych organów opartego na transparentnych zasadach.

Pismo Burmistrza Miasta Marki do Przewodniczących Klubów Radnych


Odpowiedź:Marki, 23 marca 2012 rokuKluby Radnych:
Marki 2020,
O Przyszłość Marek,
Platforma Obywatelska RP

Pan
Janusz Werczyński
Burmistrz Miasta Marki

Szanowny Panie Burmistrzu,W odpowiedzi na Pańskie pismo z dnia 19 marca 2012 roku (sygn. BM 150.11.2012) w sprawie wyznaczenia przez kluby radnych kandydatów do Rady Nadzorczej nowo powstałej spółki komunalnej pod firmą "Mareckie Inwestycje Miejskie" Spółka z o.o. (Repertorium A nr 703/2012) uprzejmie informujemy, iż kluby radnych Marki 2020, O Przyszłość Marek oraz Platforma Obywatelska RP nie zamierzają zgłaszać żadnych kandydatur do Rady Nadzorczej ani do Zarządu ww. spółki.

Uważamy, że poparcie tej inicjatywy oraz wielokrotne zapewnianie o współodpowiedzialności i współpracy w zakresie działania Spółki nie powinno polegać na oddelegowaniu do władz Spółki osób z lokalnego "klucza", lecz w pełni niezależnych fachowców z dużym doświadczeniem. Oczywiście, w każdej chwili jesteśmy gotowi, by wytypować kompetentne osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do zasiadania w Radzie Nadzorczej oraz Zarządzie Spółki, jednak apelujemy do Pana Burmistrza, jako do osoby wykonującej uprawnienia Zgromadzenia Wspólników o ogłoszenie otwartego konkursu opartego na transparentnych zasadach zarówno na członków Rady Nadzorczej, jak i Zarządu Spółki. Przykładem takiego rozwiązania może być Powiat Wielicki, który w celu wyłonienia kandydatów na członków Rady Nadzorczej Spółki "Powiatowy Park Rozwoju" ogłosił otwarty konkurs ofert. Podobne procedury zastosował również Powiat Milicki w przypadku Spółki Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Dromil".

Mając na względzie współodpowiedzialność za to wielkie dzieło, za które formalnie odpowiadać będzie Spółka "Mareckie Inwestycje Miejskie", czyli budowę nowoczesnego kompleksu oświatowo-sportowego, deklarujemy pełną współpracę oraz niezbędną pomoc podczas przygotowywania i przeprowadzania otwartych konkursów ofert zarówno na członków Rady Nadzorczej, jak i Zarządu nowo powstałej mareckiej Spółki.

Łączymy wyrazy szacunku,Jacek Orych
przewodniczący klubu radnych
Marki 2020


Dariusz Pietrucha
przewodniczący klubu radnych
O Przyszłość Marek


Paweł Pniewski
przewodniczący klubu radnych
Platforma Obywatelska RP

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry