Szkoła Podstawowa nr 3 laureatem konkursu ?Niepodległa?

Krzysztof Bychowski SP3

 21 listopada 2005    21:21

W 85 rocznicę Bitwy Warszawskiej Muzeum Niepodległości w Warszawie ogłosiło konkurs NIEPODLEGŁA pod hasłem Rok 1920 w dziejach i tradycji. Konkurs realizowany był w kilku kategoriach: praca plastyczna, opracowanie multimedialne, scenariusz lekcji otwartej lub program literacko-historyczny.
Szkoła przystąpiła do konkursu w kategorii program literacko-historyczny. Scenariusz został opracowany przez Hannę Polkowską (nauczycielkę nauczania zintegrowanego i historii) oraz Marię Domolewską (nauczycielkę przedmiotów artystycznych). Forma programu opierała się na dialogu między uczniami młodszymi i starszymi. Maluchy wsłuchiwały się w wypowiedzi starszych kolegów i prosiły o wyjaśnienie pojęć i zagadnień dla nich niezrozumiałych. Uczniowie klasy szóstej słowami prostymi lub wykorzystując wiersze, zagadki i pieśni patriotyczne wprowadzali trzecioklasistów w świat historii, zapoznawali z symbolami narodowymi i przybliżali problematykę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod koniec przedstawienia maluchy przejęły głos ponieważ zrozumiały komu zawdzięczają wolną ojczyznę. Wierszami, piosenkami opisywały piękno Polski i złożyły obietnicę śpiewając hymn szkoły ?... Chcemy uczyć mądrości i iść przodków naszych śladem, aby każdy mógł w przyszłości jak nasz patron być przykładem...?
Prezentacja programu przed komisja konkursowa odbyła w szkole się, 10 października 2005 r.
W pierwszych dniach listopada Muzeum Niepodległości powiadomiło szkołę o tym, że została laureatką konkursu. Przygotowany przez nas program literacko-historyczny otrzymał pierwszą nagrodę i zgodnie z regulaminem został zaprezentowany w siedzibie Muzeum w przeddzień Święta Niepodległości. Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników i uroczystego wręczenia nagród dyrektor Muzeum, dr Andrzej Stawarz powiedział, że w szkole noszącej imię Pomnik Zwycięstwa 1920 roku istotnie kultywowana jest żywa pamięć tamtych wydarzeń, a prezentowany program jest tego świadectwem.
Szkoła otrzymała nagrodę rzeczową, nauczyciele i uczniowie imienne dyplomy i podziękowania.
W realizacji programu brali udział:
Uczniowie kl. III a
Maria Dobosz
Olga Gąsiorowska
Karolina Antoszkiewicz
Ilona Kania
Justyna Motyczyńska
Marta Załuska
Jakub Sijka
Łukasz Stachura
Weronika Grabowska
Adrianna Skłodowska
Gabriela Skłodowska

Uczniowie kl. VI b
Wiktoria Turczak
Karolina Sulkowska
Magda Antoszkiewicz
Piotrek Dobosz
Mateusz Postek
Magda Pogorzelska
Alicja Nowosielska
Sylwia Krysiak
Przemek Kopka

Opracowała Hanna Polkowska

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry