TPM CUP'08 - informacje o rozgrywkach

Mikołaj Szczepanowski UMMarki TPM

 31 października 2008    10:56

Mija drugi tydzień zgłoszeń do turnieju TPM CUP'08, oto porcja kolejnych informacji dotyczące przebiegu rozgrywek.Wszystkie terminy mogą wydawać się dosyć restrykcyjne, niestety bez określonych dat i kar za ich przekroczenie byłoby niemożliwe sprawne przeprowadzenie zgłoszeń do turnieju czy zweryfikowanie zawodników, tak żeby zawody mogły odbyć zgodnie z zasadami fair play.

> Wymiana zawodników:

- od momentu złożenia 'Karty Zgłoszeniowej' lista zawodników jest zamknięta - nie ma możliwości dopisywania do niej zawodników.

- W przypadku kontuzji (potrzebne zwolnienie lekarskie) istnieje możliwość wymiany na zawodnika zdrowego do dnia 15 listopada.

- W przypadku odniesienia przez zawodnika kontuzji w eliminacjach, istnieje możliwość wymiany zawodnika do dnia 28 listopada. Proszę jednak pamiętać o zasadzie 'dwóch zrzeszonych' w przypadku złamania tego przepisu po 21 listopada konsekwencje są zwiększone.

> Plik zawodnicy.xls:

- Drużyny, które nie przyślą na e-mail (tpm@marki.net.pl lub mikolaj@marki.net.pl) wypełnionego pliku zawodnicy.xls do dnia 13 listopada, zostaną ukarane odjęciem 1 pkt w eliminacjach. (na podstawie tego pliku będą drukowane listy osób zatwierdzonych do gry w turnieju)

> Eliminacje:

W przypadku zgłoszenia się maksymalnej liczby drużyn (30) do eliminacji zasady awansu są następujące:

- zespoły zostają podzielone na 6 grup po 4 zespoły oraz 2 grupy po 3 zespoły.

- Z grup 4 zespołowych awans uzyskują 2 pierwsze zespoły.

- Z grup 3 zespołowych awans uzyskują zespoły z pierwszych miejsc. Dodatkowo rozgrywany jest baraż pomiędzy zespołami z miejsc 2. i 3. grup 3 zespołowych (2a z 3bi 3a z 2b i mecz wygranych o miejsce w finałach).

> Rozstawienia:

- Zostanie przyznanych 8 rozstawień w eliminacjach dla najlepszych zespołów z TPM CUP'07. W Turnieju Finałowym zostanie rozstawiony Mistrz oraz 3 najlepsze zespoły z TPM CUP'07, z tych które awansowały do Turnieju Finałowego.

- Aby drużna została rozstawiona powinna mieć w składzie 50% zawodników ze składu ubiegłorocznego. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się mniejszą liczbę graczy ( decyzja organizatora).

> Losowania grup:

- Zebranie techniczne na którym między innymi rozlosowane zostaną grupy eliminacyjne odbędzie się 20 listopada. Dokładna godzina i miejsce zostanie podana poprzez sms kapitanom drużyn.

> Weryfikacja zawodników

Weryfikacja zawodników będzie miała miejsca na zasadzie "protestu konstruktywnego" - kapitanowie drużyn mają prawo zgłosić protest dotyczący zawodnika innej drużyny. Plik ze wzorem protestu zostanie zamieszczony razem ze spisem zawodników.

- Protesty należy zgłaszać do dnia 28 listopada włącznie. Za zawodnika zrzeszonego uznaje się piłkarza, który posiada aktywną kartę zawodniczą w klubie i uczestniczył w treningach zespołu w ostatnim półroczu od dnia rozpoczęcia turnieju (po 22 czerwca 2008).

- Po wpłynięciu protestu, zawodnik zobowiązany jest dostarczyć zaświadczenie z klubu podanego w proteście zawierające informacje o: braku karty zawodniczej tego piłkarza w klubie lub nieuczestniczenia w treningach zespołu w ostatnim półroczu poświadczone pieczątką klubu oraz podpisem osoby będącej w zarządzie klubu w ciągu 7 dni od daty złożenia protestu, jednak nie później niż 3 grudnia. W innym wypadku zostaje uznany za zawodnika zrzeszonego, a wobec zespołu zostają wyciągnięte konsekwencje zgodnie z regulaminem.

- Oprotestowany zawodnik ma prawo grać w swoim zespole. W przypadku nie dostarczenia zaświadczenia o nie zrzeszeniu mecze, w których brał udział zostają uznane za walkowery dla drużyny przeciwnej.

- Kapitan ma obowiązek zgłosić, że nie będzie w danym meczu korzystał z oprotestowanego zawodnika, w innym przypadku uznaje się, że zawodnik brał udział w spotkaniu.

- Organizator przeprowadza weryfikację wyłącznie po wpłynięciu protestu i nie odpowiada za ilość zawodników zrzeszonych w poszczególnych drużynach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w TPM CUP'08 -II Mistrzostw Marek w Piłce Halowej:

ZGŁOSZONE DRUŻYNY

JAK ZGŁOSIĆ ZESPÓŁ?

O TURNIEJU

Galeria

zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry