"JAJECZKO WIELKANOCNE" - relacja ze spotkania przedświątecznego 29.03.2012 r.

MOK Marki MOK

 4 kwietnia 2012    15:03

Popołudnie 29 marca w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego rozpoczęło się serdecznymi słowami powitania wyrażonymi przez Krystynę Klimecką - dyrektora MOK w stronę wszystkich przybyłych na uroczystość gości. Otóż powszechnie nazywane "Jajeczkiem wielkanocnym" spotkanie przedświąteczne to już tradycja kultywowana od wielu lat. Organizowane przez Zarząd Klubu Seniora i pracowników MOK-u rokrocznie cieszy się obecnością licznie przybyłych gości specjalnych - członków Klubu, przedstawicieli Kościoła - Ksiądz Prałat Zygmunt Wirkowski, przedstawicieli władz samorządowych miasta - pani Agnieszka Lużyńska oraz przyjaciół i sympatyków.

Uroczystość uświetnił koncert "Pieśni Wielkopostnych" w wykonaniu zespołu "FLYMAY", który tworzy rodzeństwo markowiaków Agnieszka i Robert Muszakowscy. Pieśni wielkopostne w wykonaniu artystów wprowadziły wszystkich zgromadzonych w radosny nastrój, co znacznie podkreślały nieco odmienne od chóralnych wykonań interpretacje pieśni w gitarowych aranżacjach Roberta oraz zaakcentowane mocnym głosem wykonania Agnieszki.

Po części artystycznej spotkania nastąpił wzniosły i refleksyjny moment, w którym Ks. Prałat Zygmunt Wirkowski proboszcz Parafii p.w. Św. Izydora w Markach, odczytał z kart Pisma Świętego fragment Męki Pańskiej. W słowach podsumowania jakże znaczących dla wszystkich chrześcijan faktów, uświadomił nam potrzebę skupienia i odkrywania sensu zbliżających się dni Wielkiego Tygodnia, kierując jednocześnie w stronę gości życzenia radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych, bycia blisko Boga, rodziny, drugiego człowieka.

Pani Dyrektor Krystyna Klimecka złożyła wszystkim życzenia spokojnych, wesołych świąt, w których radość z doświadczania łask bożych jest radością, którą możemy dzielić się z innym człowiekiem, nie tylko przy świątecznym stole. W tym miejscu podkreśliła również ogromne zaangażowanie pracowników MOK min. pani Jolanty Sowińskiej oraz pani Bożeny Sobieraj, ale przede wszystkim Zarządu Klubu Seniora w znakomite zorganizowanie tego jakże rodzinnego spotkania. Serdeczne podziękowania należą się pani Teresie Strzelczyk - przewodniczącej Klubu Seniora, pani Krystynie Czarneckiej - skarbnikowi oraz państwu Alicji i Ryszardowi Marchelom jak również wszystkim tym osobom, które na różnym etapie włączyły się w przygotowanie uroczystości. Zaangażowanie w coroczne zorganizowanie spotkania przedświątecznego jest nieocenione. Na stole wielkanocnym w Mareckim Ośrodku Kultury znalazły się tradycyjne smakołyki i wiktuały. Obok żurku z białą kiełbasą, nie zabrakło smacznych sałatek, przekąsek i pysznych domowych ciast, wszystko własnoręcznie przygotowane przez Zarząd i członków Klubu Seniora. I po raz kolejny w Mareckim Ośrodku Kultury mieliśmy piękną świadomość jak wiele można osiągnąć wspólnie, współpracując z serdecznym zaangażowaniem - za co wszystkim składamy podziękowania.

Serdeczne życzenia złożyły także pani Teresa Strzelczyk oraz pani Paulina Borzecka - instruktorka Klubu Seniora. Tego popołudnia specjalne życzenia skierowane były również do osób, które w ostatnim czasie pod wpływem życiowych decyzji pożegnały się z MOK-iem - pani Barbara Motyczyńska, która przeszła na emeryturę oraz pani Anna Dąbrowska - Pękocka, która zdecydowała się spróbować sił prowadząc własny biznes. Panie otrzymały z rąk pani Dyrektor stosowne podziękowania, za pracę w naszej instytucji.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni skupili się na konsumpcji wielkanocnych przysmaków, gwarnych rozmowach, wspólnych fotografiach. Był to czas radosnych życzeń i bycia ze sobą, wśród ludzi, z poczuciem refleksyjnego przeżywania tajemnicy zbliżających się najważniejszych dla wszystkich nas Świąt Wielkanocnych.

Paulina Borzecka
Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego[gallery orderby="title"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry