Klub Gazety Polskiej poleca

Radek Dec KlubGazetyPolskiej

 5 kwietnia 2012    13:25

13_musieli_zginac[1]Z jednodniowym opóźnieniem z przyczyn technicznych, 4 kwietnia 2012 r. (środa) w kioskach i salonach prasowych ukazało się specjalne, książkowe wydanie "Gazety Polskiej" poświęcone katastrofie smoleńskiej.Na prawie 200 stronach znajdą Państwo niepublikowane dotąd informacje o przełomowym znaczeniu w odkrywaniu prawdy o największej tragedii w historii powojennej Polski.

Z obszernego fachowego wywiadu z wybitnym polskim specjalistą lotniczym od budowy płatowców dowiedzą się Państwo, dlaczego zamach terrorystyczny jest najbardziej prawdopodobną hipotezą katastrofy 10 kwietnia 2010 r. Szczegółowe wyjaśnienia naszego eksperta - autora wielu naukowych publikacji - to gotowy materiał dla prokuratorów badających przyczyny tej katastrofy, wyjaśniający nie tylko, jak mogło dojść do tragedii, ale także, w jaki sposób biegli prokuratury mogą to zweryfikować.

Specjalne książkowe wydanie "Gazety Polskiej" pt. "Musieli zginąć" zawiera także nowe fakty przemawiające za tym, że Tu-154 został zniszczony w wyniku działania osób trzecich, a także opis działań władz polskich i rosyjskich, nieznanych opinii publicznej, zmierzających do ukrycia śladów, które mogłyby wskazać na prawdziwy przebieg katastrofy.

W książce "Musieli zginąć" odpowiadamy na pytania związane z przygotowaniem wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Dowiedzą się Państwo, kto decydował o liście pasażerów i dlaczego miała ostatecznie taki skład, a także o tym, jak w relacji bezpośrednich świadków przebiegały ostatnie chwile przed wylotem Tu-154 z Okęcia. Poznają poruszające zwierzenia - "spowiedzi życia" niektórych przyszłych pasażerów tragicznego lotu, którymi w przeddzień katastrofy podzielili się z pracownikiem Kancelarii Prezydenta. Opisujemy też zaniedbania osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie lądowania tupolewa w Smoleńsku. Znajdą Państwo w naszej książce odpowiedź - czy na lotnisku Siewiernyj czekała na prezydenta Kaczyńskiego pancerna limuzyna i dowiedzą się o "tajnych" zdjęciach aut z kolumny samochodowej, jaka miała czekać na delegację, a także który z urzędników Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał po katastrofie smoleńskiej niespodziewany awans i dlaczego rozdział o niektórych urzędnikach państwowych, zaangażowanych w organizację wizyty, nazwaliśmy "Małą Moskwą".

Jako pierwsi poruszamy też bulwersujący, nieznany dotąd opinii publicznej temat organizacji pochówku ofiar katastrofy smoleńskiej. Piszemy również o głośnej w ostatnich tygodniach sprawie ekshumacji ciał i o skandalu, jakim było usankcjonowanie przez polskie władze fikcyjnych sekcji zwłok przeprowadzonych przez Rosjan.

"Musieli zginąć" to unikatowe kompendium wiedzy na temat katastrofy, wzbogacone o ciekawe wywiady i wiele najnowszych ustaleń dotyczących wątków sprawy poruszanych już wcześniej w "GP". Jest to też pierwsze książkowe podsumowanie dziennikarskiego śledztwa prowadzonego przez "Gazetę Polską" od pierwszych dni po tragedii w Smoleńsku.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry