10 kwietnia 2012    12:40

swsPropozycja ZTM pod nazwą Warszawa + wydaje się być krokiem we właściwym kierunku. To duża satysfakcja, że nasza praca zaczyna przynosić wymierne efekty. Ale przede wszystkim to dla nas ważny sygnał, że głos mieszkańców został wzięty pod uwagę

Warszawski ZTM przedstawił Markom pośrednie rozwiązanie. Zamiast wejścia do I strefy biletowej, w zamian za dofinansowanie - tańsze bilety długookresowe, ale z ograniczeniem ważności na trasie Marki - Warszawa.

Pismo Zarządu Transportu Miejskiego jest odpowiedzią na uchwałę Rady Miasta Marki z sesji nadzwyczajnej, poświęconej komunikacji zbiorowej. Kolejny raz pojawia się uzasadnienie drastycznego wzrostu przedstawianych kwot w przypadku objęcia Marek I strefą biletową. Jak wyjaśnia ZTM, kwota 718 tys. zł, która pojawiła się w informacji prasowej w lipcu 2011 r. nie uwzględniała wszystkich czynników, w tym podwyżek cen biletów w sierpniu ub.r. Po badaniach i analizach, w styczniu 2012 r. przestawiono miastu wiążącą ofertę na ponad 2 mln zł. W mareckim budżecie na ten cel zarezerwowano 1 mln zł.

Warszawa+ Kompromisowym rozwiązaniem ma być wstępna oferta nowej strefy biletowej, roboczo nazwanej Warszawa+. Swoim zasięgiem obejmowałaby I strefę i Marki. W propozycji mowa jest tylko o tańszych biletach długookresowych, jednorazowe miałyby pozostać na dotychczasowym poziomie. - To bardzo elegancki gest w naszym kierunku - ocenia burmistrz Janusz Werczyński, podkreślając dobrą, długoletnią współpracę z ZTM. - Daje nam prawie to, co chcieliśmy za niższą cenę, niż przedstawiana pierwotnie. - To, że na bilecie sieciowym nie będziemy mogli jeździć do Jabłonnej czy Legionowa dla 99 proc. mieszkańców nie będzie zmartwieniem - dodaje.

Propozycję pozytywnie ocenia także Sylwia Matusiak, powiatowa radna, która wraz z mareckimi działaczami Prawa i Sprawiedliwości zbierała podpisy poparcia dla przystąpienia Marek do I strefy. - Propozycja ZTM pod nazwą Warszawa + wydaje się być krokiem we właściwym kierunku. To duża satysfakcja, że nasza praca zaczyna przynosić wymierne efekty. Ale przede wszystkim to dla nas ważny sygnał, że głos mieszkańców został wzięty pod uwagę. Cieszę się, że zaczynają zwyciężać argumenty merytoryczne - komentuje dla Wieści. Liczy jednak na dalsze negocjacje oferty. - W najbliższym czasie zwrócę się do burmistrza z prośbą o powołanie zespołu roboczego, który wypracowałby najkorzystniejsze rozwiązanie dla naszych mieszkańców. Oczywiście liczę, że w tym zespole znajdzie się również przedstawiciel ZTM, którego ostatnia, konstruktywna oferta daje pewne możliwości porozumienia.

Więcej na łamach gazety WIEŚCI PODWARSZAWSKIE.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry