Obchody 7. rocznicy śmierci Błogosławionego Jana Pawła II

Marek Kroczek AkcjaKatolicka UMMarki KsiężaMichalici

 12 kwietnia 2012    00:06

Plakat_01_8Burmistrz, Rada Miasta Marki, Księża Michalici oraz Akcja Katolicka Marki zapraszają na miejskie obchody 7. rocznicy śmierci Błogosławionego Jana Pawła II, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 15 kwietnia 2012 roku, do kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny parafii Świętego Izydora w Markach.


Uroczystości rozpoczną się adoracją Najświętszego Sakramentu, po Mszy Świętej południowej.
O godzinie 15.00 Msza Święta oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Po Mszy Św. Koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej
wraz z solistami, pod dyrekcją Zbigniewa Kusia oraz wręczenie nagród i występy laureatów V Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Błogosławionego Jana Pawła II.

Odejście Papieża Jana Pawła II do Domu Ojca nastąpiło w sobotę 2 kwietnia 2005 roku, w przeddzień ustanowionego przez niego Święta Miłosierdzia Bożego.
Dlatego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego oddajemy szczególny hołd Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Będziemy także modlić się o Jego rychłą kanonizację.

Msze Święte odprawiane o godzinie 15.00 w 2. Niedzielę Wielkanocną mają w naszym kościele bogatą, blisko dwudziestoletnią, tradycję. To w czasie tych Mszy modliliśmy się o wyniesienie na ołtarze Apostołki Bożego Miłosierdzia Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.

Teraz za wstawiennictwem Jej i Bł. Jana Pawła II będziemy wypraszać u Boga potrzebne łaski.

Galeria

fot. 1
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry