Katyń, obok nas

Paweł Pniewski

 13 kwietnia 2012    16:05

Odległość pomiędzy Markami a Katyniem wynosi około 850 kilometrów. Od miejsc pamięci poświęconych Ofiarom Zbrodni Katyńskiej znajdujących się w Warszawie, jak choćby Kaplica Katyńska w Katedrze Polowej WP, czy też Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie dzieli nas już tylko kilkanaście kilometrów. Jednak symbole przypominające o tym bestialskim mordzie na Narodzie Polskim znajdują się również tuż obok nas - w Markach.

Z dala od zgiełku życia codziennego, schowane nieco przed światem, w kilku miejscach w naszym mieście rosną dęby katyńskie. Każdy z nich upamiętnia jedną z ofiar stalinowskiego reżimu. Znaleźć je możemy na terenie ośrodka szkolno-wychowawczego księży Michalitów w Strudze, przy nowym komisariacie policji, a także na skwerze pomiędzy "Izydorem" a budynkiem urzędu miasta. Warto zadać sobie trud by chociaż raz w roku, w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, odwiedzić te miejsca i w chwili zadumy oddać należną cześć tym, którzy zginęli będąc na służbie Ojczyźnie.

Paweł Pniewski


zdjęcie: zasoby Urzędu Miasta Marki

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry