433tys. złotych dla Marek na budowę Orlika przy SP1!

Paweł Pniewski POMarki

 18 kwietnia 2012    00:46

jedynka Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla naszego miasta. Podczas sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która odbyła się 13 kwietnia radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w 2012 roku w formie dotacji celowej jednostkom samorządu terytorialnego realizującym program "Moje Boisko - Orlik 2012". Wśród 38 gmin, które otrzymają dofinansowanie znalazły się Marki.

To już kolejny krok wykonany przez samorząd województwa w celu wsparcia budowy nowych boisk przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego. W lutym zarząd województwa w drodze uchwały wytypował  jednostki samorządu terytorialnego, które rekomendował do udzielenia dotacji.  Oznaczało to, że nasz wniosek spełnił wszystkie wymogi formalne i można było przystąpić do planowania tej inwestycji mając gwarancję dofinansowania ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 333tys. złotych. W związku z powyższym 29 lutego Rada Miasta Marki jednogłośnie podjęła uchwałę przygotowaną przez radnych z klubów "O Przyszłość Marek", "Marki 2020" oraz Platforma Obywatelska RP w sprawie przystąpienia do V edycji programu "Moje Boisko - Orlik 2012". W styczniu w budżecie miasta zabezpieczono środki na wkład własny dla tej inwestycji.

Uchwała Sejmiku Województwa Mazowieckiego przyznaje Markom dotację w kwocie 100 tys. złotych na budowę drugiego już Orlika. Łącznie miasto otrzyma 433 tys. złotych na zagospodarowanie terenu wokół Szkoły Podstawowej Nr 1. Poza kompleksem boisk wybudowanym w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" powstanie również bieżnia ze stanowiskiem do skoku w dal oraz parkingi. W 2012 roku w powiecie wołomińskim Orliki powstaną również w Wołominie oraz  Strachówce.

Paweł Pniewski

Galeria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry