Szachowe Mistrzostwa w Markach

Michał Suchecki UKSStruga

 5 grudnia 2005    00:56

XII Mistrzostwa marek w szachachOd dwunastu lat w Zespole Szkół Nr 2 w Markach (dawniej SP 5) odbywają się w grudniu Mistrzostwa Marek w szachach o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Organizatorem turnieju niezmiennie jest Uczniowski Klub Sportowy ?Struga? na czele z trenerem koła szachowo-warcabowego Jarosławem Sucheckim.

Początkowo turnieje obejmowały tylko mieszkańców Marek, potem dołączyli szachiści z okolicznych miast. Sześć lat temu po raz pierwszy zrodził się pomysł zorganizowania Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu. Pierwsze GP w całości odbyło się w ZS2 w Markach (6 turniejów). Kolejne skrócono do 4 turniejów rozgrywanych w Markach, Radzyminie, Kobyłce i Zielonce. W organizacji i sponsorowaniu imprezy pomagali UKS-owi włodarze w/w miast i oczywiście Starostwo Powiatu Wołomińskiego. Pomysł okazał się trafiony i tak w tym roku Grand Prix ruszyło po raz szósty. Tradycyjnie pierwszy turniej ? o Puchar Burmistrza Miasta Marki - odbył się jak co roku w Zespole Szkół Nr 2 w Markach.

Na marecki turniej przybyło 39 szachistek i szachistów z Marek, Wołomina, Radzymina (Słupno, Nadma), Zielonki, Kobyłki i Ząbek. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: dzieci i młodzież do lat 16 oraz młodzież powyżej lat 16 i dorośli.

Mistrzostwa otworzył przedstawiciel Rady Miasta Marki Tadeusz Sienkiewicz. Każdy zawodnik rozegrał 7 partii (system szwajcarski z czasem 15 min na zawodnika).

W kategorii powyżej lat 16 nie było niespodzianek. Faworytami byli znani z poprzednich turniejów zawodnicy i tylko do końca nie było wiadomo, w jakiej kolejności uplasują się tym razem. Po siódmej rundzie wszystko było jasne : tegorocznym mistrzem szachowym został Mateusz Staroszczyk z Wołomina, przed Robertem Krasiewiczem z Marek i Marcinem Śliwińskim z Wołomina. Czwarte miejsce zajął Frank Brinovec ze Słupna, a piąte Kamil Rytarowski z Zielonki.

W kategorii młodszej pojawiło się w tym roku sporo młodych zawodników, co ucieszyło organizatorów. Faworytami byli jednak starsi szachiści, którzy grają w GP od kilku lat. I tak zwyciężył Krzysztof Kiewicz z Kobyłki, drugi był Dawid Krasiewicz, trzeci Miłosz Sieradzki ? obaj z Marek. Czwarte i piąte miejsca przypadły zawodnikom z Zielonki: Karolowi Boguckiemu i Chrystianowi Karczewskiemu.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe puchary z rąk Burmistrza Miasta Marki Janusza Werczyńskiego, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pucharem zostały wyróżnione najlepsze kobiety w obu kategoriach (Kasia Moszczyńska <16 i Edyta Suchecka >16), a dwoje najmłodszych zawodników Kasia Zdunek (MOK Marki) i Artur Moczulski (UKS ?Struga?) otrzymali gry logiczne.

Mistrzostwa zamknął Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, a organizatorzy zaprosili wszystkich na następny turniej, który odbędzie się w Radzyminie.

Elżbieta Suchecka

 

Na kolejnej stronie znajdują się zdjęcia z mistrzostw. Więcej zdjęć i szczegółowe wyniki dostępne są na oficjalnej stronie Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach: gp.xt.pl

XII Mistrzostwa Marek w szachach XII Mistrzostwa Marek w szachach XII Mistrzostwa Marek w szachach XII Mistrzostwa Marek w szachach XII Mistrzostwa Marek w szachach XII Mistrzostwa Marek w szachach XII Mistrzostwa Marek w szachach XII Mistrzostwa Marek w szachach

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry