MP w Poznaniu - medale dla UKS Struga

Michał Suchecki

22 kwietnia 2012    21:32

DSC07615W dniach 14-15.04.2011 w Poznaniu odbyły się X Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów w warcabach 64-polowych. W zawodach wzięli udział również zawodnicy UKS "Struga", którzy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej, reprezentując klub oraz swoje szkoły.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej poradziła sobie Marta Bańkowska zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt z klas IV-VI. Ludwika Moczulska zdobyła srebro w kategorii dziewcząt z klas I-III, Jakub Broma brąz w kategorii chłopców z klas I-III, a Bogdan Bańkowski zajął czwarte miejsce w kategorii chłopcy z klas IV-VI. Justyna Świerżewska czwarte miejsce w kategorii klas I-III, a Mateusz Kopka, który po raz pierwszy uczestniczył w zawodach tej rangi, zajął XI miejsce w kategorii klas I-III.

Wysokie pozycje naszych zawodników w turnieju indywidualnym sprawiły, że w klasyfikacji UKS-ów naszej reprezentacji udało się wywalczyć brązowy medal. Miejsce III cieszy tym bardziej, że dla naszego klubu - zgodnie z regulaminem - punktowała zaledwie czwórka zawodników, w innych klubach punkty zbierać mogła nawet ósemka zawodników (również uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych).

Dwuosobowa drużyna SP nr 5 w Markach (Jakub Broma, Ludwika Moczulska) rewelacyjnie wypadła na tle czteroosobowych drużyn z innych Szkół Podstawowych, zajmując wysokie piąte miejsce.

Wyjazd zawodników UKS Struga został dofinansowany przez Urząd Miasta Marki.