Koncert WITAJ MAJOWA JUTRZENKO w MOK w Markach.

MOK Marki MOK

 9 maja 2012    00:27

2012-05-10_koncert_witaj-majowa-jutrzenkoMarecki Ośrodek Kultury zaprasza 10 maja 2012 w czwartek o godz. 16.00 na koncert polskich pieśni patriotycznych pt. "WITAJ MAJOWA JUTRZENKO" - w wykonaniu Chóru "STARÓWKA".

Dyrygent: ANTONINA KOKSZAR. Prowadzenie koncertu: MARIANNA CZECH. Marki, ul. Fabryczna 2, tel. 22 781-14-06. Wstęp wolny.

CHÓR "STARÓWKA" został powołany w październiku 1996 roku przez Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, Oddział Centrum i jest z nim związany do dziś. Obecniewspółpracuje ze Staromiejskim Domem Kultury od września 2008 roku. W swoim repertuarze chór ma około stu utworów, m.in. utwory związane z uroczystościami rocznicowymi takimi, jak odzyskanie niepodległości, uchwalenie Konstytucji 3 Maja, Powstanie Warszawskie, jak również piosenki o Warszawie, pieśni patriotyczne, legionowe, kolędy, pieśni sakralne. Zespół przynależy do Klubu Seniora "Wars i Sawa".

Galeria

fot. 1
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry