Ogłoszenia POAK, 13.05.2012

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 12 maja 2012    22:52

W odpowiedzi na sugestie parafian, pragnących zapoznać się z bieżącymi działaniami Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Markach, skupiającej wiernych parafii p.w. Św. Izydora oraz parafii p.w. NMP Matki Kościoła będziemy zamieszczać Ogłoszenia Akcji Katolickiej (POAK), czytane w ramach Ogłoszeń Duszpasterskich w obu parafiach.

Parafian pragnących zerwać z anonimowością swojej wiary zachęcamy do zorganizowanego działania w Akcji Katolickiej, której celem jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej oraz organizowanie bezpośredniej współpracy katolików świeckich z hierarchią kościelną w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła.

Zapraszamy do uczestnictwa w Akcji Katolickiej osoby z parafii sąsiednich, w których nie istnieją struktury naszego Stowarzyszenia.
Spotykamy się w każdą 1. i 3. środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Katolickim.

Ogłoszenia POAK, 13.05.2012

1. Informujemy o zmianach terminów spotkań POAK w maju i czerwcu w związku z udziałem w pielgrzymce do Sanktuariów Maryjnych Alp i Północnych Włoch, Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, Uroczystością Bożego Ciała, oraz zwołaniem Walnego Zebrania zwyczajnego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

2. Terminy spotkań POAK (godzina - 19.00 i dzień - środa; bez zmian)
- 16 maja 2012 - Spotkanie informacyjno-formacyjne;
- 30 maja 2012 - Walne Zebranie zwyczajne;
- 13 czerwca 2012 - Spotkanie informacyjno-formacyjne;
- 27 czerwca 2012 - Spotkanie informacyjno-formacyjne.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w IX Mareckiej Majówce Rowerowej, w sobotę 26 maja, współorganizowanej przez nasze Stowarzyszenie.
Zapisy prowadzone są w Kancelarii Urzędu Miasta Marki (pok. nr 6) do środy, 23 maja. Start z parku miejskiego o godzinie 10.00.

4. Zapraszamy parafian do licznego udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, w sobotę 16 czerwca.
Zapisy będą prowadzone w czasie spotkań Akcji Katolickiej oraz w następną niedzielę, 20 maja po Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 10.15, jak również telefonicznie: 503385959.
Program Pielgrzymki oraz Odezwa Prezes Zarządu KIAK na stronie Akcji Katolickiej w Polsce: www.ak.org.pl

5. Zapraszamy parafian do udziału w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała, w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych, w Złakowie Kościelnym, w Diecezji Łowickiej.
Uroczystości Bożego Ciała w Złakowie Kościelnym przepełnione są duchem chrześcijaństwa oraz pielęgnowanej z pokolenia na pokolenie tradycji Księstwa Łowickiego, udział w tych Uroczystościach pozostawia niezatarty ślad na całe życie, może być inspiracją dla nas, mieszkańców aglomeracji warszawskiej.
W drodze powrotnej nawiedzimy groby Proboszczów naszej Parafii: Patrona Mareckiej Akcji Katolickiej - ks. Teodora Jesionowskiego (w Sochaczewie) oraz Ks. Zdzisława Kniołka (w Lesznie k. Błonia).
Planujemy również zwiedzenie prywatnego skansenu wsi łowickiej.
Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 8.00.
Zapisy prowadzone będą równolegle z zapisami na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej.

6. W przygotowaniu Pielgrzymka autokarowa do Krajów Nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) w dniach od 23 do 28 lipca 2012 roku. Zapisy prowadzi i informacji udziela: Marek Kroczek, Prezes POAK; tel. 503385959.
Ilość miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapytania i zgłoszenia można kierować również na adres mailowy:
akcja@marki.net.pl

Jednocześnie w imieniu uczestników Mareckiej Akcji Katolickiej składam wyrazy wdzięczności Panom: Krzysztofowi Bychowskiemu i Antoniemu Widomskiemu, Redaktorom najpoczytniejszego Portalu Społecznościowego w naszym mieście, za możliwość zamieszczania informacji.

Z wyrazami szacunku,
Marek Kroczek, Prezes POAK Marki

Galeria

zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry