19 maja 2012    00:48

Kaliczka na ZieleńcuPołożony na uboczu Marek przytulony do leśnych przestrzeni, żyje senną ciszą zabarwioną odrobiną zapomnienia.
Miesiąc maj ożywia szarą codzienność Zieleńca, mnogością delikatnej zieleni, ptasiego świergotu, odradzającego się po każdej zimie życia. Odwiecznym zwyczajem, codziennie o godzinie 19.00 gromadzimy się przy figurce Matki Bożej Fatimskiej na Nabożeństwie Majowym, po którym mamy możliwość chwalenia Maryi i piękna przyrody, poprzez śpiew pięknych, tradycyjnych, staropolskich pieśni Jej poświęconych.
W pieśni i modlitwie zanosimy również nasze prośby do Boga, za wstawiennictwem Błogosławionego Papieża Polaka - Jana Pawła II, którego 92. rocznicę urodzin obchodziliśmy dnia 18 maja.
Przyjść tu może każdy, przynosząc swoje prośby, radości i zmartwienia. Uwieńczeniem Majowych, jest doroczna Msza Święta celebrowana pod figurką na świeżym powietrzu. Tak też będzie i w tym roku. Zwyczaj dorocznej Mszy Św. wszedł na stałe do tradycji Zieleńca.
Najbliższa Msza Św. odprawiona będzie w niedzielę wieczorem, w dniu 20 maja, o godzinie 19.15.
Będziemy modlili się w intencji mieszkańców Marek oraz o spokój dusz rozstrzelanych tu, w dniu 31 lipca 1944 roku, przez żołnierzy niemieckich, jedenastu niewinnych mieszkańców naszego osiedla.
Zapraszamy serdecznie mieszkańców pobliskiego osiedla Horowa Góra oraz bliższych i dalszych okolic naszego miasta.
Można tu dojechać rowerem lub przyjść spacerkiem.
Ulica Główna, róg Wiśniowej (plac Zgody).

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

W imieniu mieszkańców Zieleńca,
Marian Ryszard Sawicki

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry