IX Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki

Michał Suchecki UKSStruga

 15 stycznia 2006    21:22

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta MarkiDnia 14.01.2006 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Markach ? Strudze odbył się coroczny turniej tenisa stołowego organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy ?Struga? w osobach panów prezesów: Dariusza Rydzewskiego i Jarosława Sucheckiego oraz trenera Sławomira Kozłowskiego.

Impreza ta rozgrywana jest nieprzerwanie już od 9. lat i można zauważyć, że przyciąga coraz liczniejsze grono sympatyków odbijania celuloidowej piłeczki. Na prestiż turnieju wpływa również to, że wraz ze wzrostem ilości uczestników wzrasta także jego poziom, co mogą potwierdzić osoby, które obserwowały zmagania tenisistów stołowych w roli kibiców.

W tym roku najlepszy w kategorii ?Do 16 lat? okazał się zaledwie 11-letni Kamil Jędrasik, który w ostatecznej rozgrywce pokonał swojego starszego o 4 lata brata, Rafała. Można powiedzieć, że bracia Jędrasikowie zdominowali kategorię juniorów, bo w ostatnim meczu tego turnieju Rafał odniósł zdecydowane zwycięstwo 3:0 nad Marcinem Karwowskim i zajął ostatecznie 2. miejsce.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły zmaganiom seniorów w kategorii ? Open?. Turniej był bardzo silnie obsadzony, bo poza tenisistami stołowymi z Marek swoją obecnością zaszczyciło go wielu czołowych amatorów (i amatorek) Warszawy i okolic, jak również zawodników grających w 5, 4, a nawet 3 polskiej lidze. Mecze były wyrównane, bardzo duża ilość pojedynków rozstrzygała się dopiero w pięciu setach. Zwycięzcą całych zawodów został powszechnie uważany za faworyta turnieju zawodnik trzecioligowego Marymontu Warszawa Damian Świerczek. W finale stoczył on zacięty mecz z reprezentantem miejscowego UKS-u Markiem Kozłowskim, który zakończył się rezultatem 3:1. Kolejne dwa miejsca zajęli gracze Sokoła Brwinów: Michał Markowski i Kamil Czerkies, który w pojedynku o 2. miejsce uległ Kozłowskiemu 3:2.

Z bardzo dobrej strony pokazały się dwie panie startujące w turnieju: Teresa Gregorczyk, która pokonała wielu świetnych zawodników (m.in. byłego drugoligowca Roberta Niewiadomskiego), skończyła zawody na miejscu ósmym, a także Renata Jodczyk (dziewiąta lokata). Niepowodzeniem natomiast zakończył się udział w turnieju wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski weteranów, ponad 70-letniego Janusza Górzyńskiego, który po ubiegłorocznej 2. pozycji tym razem musiał się zadowolić miejscem szesnastym, co dobitnie pokazuje jak bardzo wzrósł poziom zawodów.

A oto najlepsi zawodnicy w obu kategoriach:

? Do 16 lat? (startowało 12. uczestników):

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Kamil Jędrasik
Rafał Jędrasik
Marcin Karwowski
Damian Świątkowski
Mateusz Kozanowski
Paweł Budkiewicz
Łukasz Naperty
Piotr Kozłowski
Kobyłka
Kobyłka
Warszawa
Wołomin
Zielonka
Duczki (UKS ?Struga? Marki)
Warszawa
Wołomin (UKS ?Struga? Marki)

?Open? (startowało 34. uczestników):

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Damian Świerczek
Marek Kozłowski
Kamil Czerkies
Michał Markowski
Rafał Jędrasik
Robert Niewiadomski
Jarosław Okruch
Teresa Gregorczyk
Warszawa
Wołomin (UKS ?Struga? Marki)
Warszawa
Warszawa
Kobyłka
Warszawa
Wołomin
Warszawa

Turniej rozpoczął się parę minut po godzinie 9.00. Na zakończenie przybył burmistrz Marek pan Janusz Werczyński. Jako gość honorowy wręczył puchary oraz cenne nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom, a chwilę później, około godziny 15.00, ogłosił uroczyste zakończenie turnieju i zaprosił wszystkich jego uczestników na kolejną edycję imprezy, która ma się odbyć za rok.

Organizatorzy zawodów również gorąco zapraszają na przyszłoroczny turniej, licząc na to, że ilość uczestników, jak również poziom zawodów będą stale wzrastały, co przyczyni się do propagowania tej pięknej dyscypliny sportu w Markach.

Sławomir Kozłowski
Trener UKS ?Struga?

 

Zdjęcia na następnych stronach

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry