Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę! - Apel Ministra Środowiska

Antoni Widomski UMMarki

 20 stycznia 2006    20:16

W związku z utrzymującymi się niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi - niskimi temperaturami oraz grubą, zamarzniętą pokrywą śnieżną, utrudniającą zwierzętom dostęp do pokarmu, apeluję do wszystkich, dzieci i dorosłych, szkół i organizacji pozarządowych, a także pozostałych podmiotów, o zimowe dokarmianie zwierzyny w lasach i na polach oraz ptaków w miastach.

Ciężka zima wpływa niekorzystnie na kondycję zwierząt, dlatego wszyscy powinniśmy włączyć się w ich ochronę poprzez podjęcie takich działań. Należy przy tym pamiętać, aby być konsekwentnym i kontynuować dokarmianie aż do poprawy warunków bytowania zwierzyny. Śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt są opady deszczu i następujące po nich dni chłodne, które wyziębiają organizm. Przy tak zmiennej pogodzie warto dokarmiać zwierzęta aż do pierwszych dni przedwiośnia.

O porady w sprawie sposobów dokarmiania proponuję zwracać się do Polskiego Związku Łowieckiego, jednostek Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, a także organizacji pozarządowych, których statutowym celem jest ochrona przyrody.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!

Minister Środowiska
Jan Szyszko

Galeria

zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry